Hyundai Creta | Koreańczyk z Indii

Hyundai pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia swojego niedużego crossovera o nazwie Creta. Auto koreańskiej marki, nazwane na cześć greckiej wyspy, będzie produkowane w Indiach

Salon Pekin 2014 | Hyundai ix25 Concept

W zeszłym roku w Pekinie Hyundai pokazał koncepcyjnego crossovera segmentu B nazwanego ix25. Na wersję produkcyjną musieliśmy czekać rok. W międzyczasie koreańska firma zmieniła koncepcję dotyczącą nazewnictwa modelu uterenowionych. Następca ix35 powrócił do zarzuconej wcześniej nazwy Tucson, a najnowszy crossover został ochrzczony Creta, na cześć popularnej wśród turystów wyspy morza śródziemnego. Podobnie jak ona, mały Hyundai ma się kojarzyć z relaksem i rekreacją.

Pierwszym rynkiem na którym rozpocznie się sprzedaż są Indie. Powód jest prozaiczny, to tam, dokładnie w Chennai, koreański koncern umieścił produkcję modelu Creta.

Do wyboru będą dwie jednostki silnikowe, jedna benzynowa 1.6 (125 KM) oraz jedna wysokoprężna 1.6 CRDI (128 KM). Obydwie będą współpracować ze skrzyniami manualnymi o sześciu przełożeniach, Diesla będzie można też zamówić z automatem.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Tucson | Nowa era

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.