Hyundai Elantra | Koreańczycy wiedzą już wszystko

Zupełnie nowego Hyundaia Elantrę zobaczymy podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, ale już wiemy czego możemy się spodziewać po premierze Koreańczyków

Hyundai Genesis | Pierwsza jazda | Demonstracja możliwości

Wszystko przez debiut modelu w swojej ojczyźnie, gdzie klienci znają go jako Hyundai Avante. Koreąnski producent ujawnił wreszcie pierwsze zdjęcia i informacje o nowej generacji Elantry/Avante.

Z wyglądu auto stało się wyraźnie nowocześniejsze. W porównaniu z poprzednią generacją w oczy rzuca się przede wszystkim nowy, większy, sześciokątny grill, LED-owe światła do jazdy w dzień i delikatny spojler z tyłu. Hyundai jest szczególnie dumny z dynamicznej i opływowej sylwetki auta oraz świetnie dopracowanej aerodynamiki. Współczynnik oporu powietrza to zaledwie 0,27.

Hyundai Elantra na polskim rynku wtórnym | Sprawdź oferty

Widoczne na zdjęciach wnętrze Avante utrzymane jest w ciemnych, stonowanych barwach. Jest elegancko i klasycznie, wszystko wydaje się rozsądnie rozplanowane wedle uznanych schematów. Nie ma co spodziewać się stylistycznej rewolucji, ale z ocenami wstrzymamy się do czasu aż Hyundai ujawni więcej zdjęć. W środku pierwsze skrzypce będzie grała nowa wielofunkcyjna kierownica i konsola środkowa z ekranem dotykowym.

Co pod maską? Hyundai Avante będzie dostępny w Korei Południowej z trzema silnikami - dwoma benzynowymi i jednym Dieslem. Dla miłośników jednostek wysokoprężnych przygotowano doładowany silnik 1.6 VGT o mocy 136 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silniki benzynowe to 1.6 GDi (130 KM i 161 Nm) oraz najmocniejsza propozycja 2.0 (147 KM i 180 Nm). Silniki mogą współpracować z sześciobiegową skrzynią ręczną albo automatem o tej samej liczbie przełożeń. Jako opcja z Dieslem będzie dostępna zupełnie nowa dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach.

Amerykańska wersja Elantry powinna zadebiutować na listopadowych targach w Los Angeles. W Europie zapoznamy się z Elantrą już za chwilę, ponieważ Hyundai przywiezie ją do Frankfurtu 15 września. Spodziewana data pojawianie się u dealerów marki, to marzec 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

HYUNDAI TUCSON | ZNAMY POLSKIE CENY

Hyundai TucsonHyundai Tucson fot. Hyundai

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.