Audi, BMW i Ford w nowej serii Speed Champions. Pierwsze zestawy Lego już potwierdzone

Miłośnicy klocków muszą uzbroić się w cierpliwość. Nowe zestawy Lego Speed Champions nie dotrą do sklepów jeszcze przed tegorocznymi świętami. Na interpretację ciekawych konstrukcji Audi, BMW i Forda poczekamy do marca 2024 r. Oto jakie modele pojawią się już za kilka miesięcy.

Koniec domysłów i spekulacji. Poznaliśmy pierwsze nowe zestawy Lego Speed Champions przygotowane na sezon 2024 r. Duński potentat pokazał trzy komplety, które zadebiutują w sklepach w marcu 2024 r. Na początek samochody Audi, BMW i Forda. Wszystkie to relatywnie młode konstrukcje. Starszych klasycznych aut zabrakło wśród pierwszej serii nowości.

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2023

Dwa pojedyncze zestawy to Lego 76920 (Ford Mustang Dark Horse) i 76921 (Audi S1 e-tron quattro). Komplet z dwoma autami to Lego 76922, który zawiera BMW M4 GT3 i BMW M Hybrid V8. Nietrudno zgadnąć, że to zestaw z BMW będzie droższy. Sugerowana cena to 239,99 zł. W przypadku Audi i Forda trzeba przygotować 129,99 zł. Zapewne żaden z nich nie będzie oferowany w tzw. dystrybucji ekskluzywnej co oznacza, że z czasem nietrudno będzie upolować oferty tańsze przynajmniej o kilkanaście złotych.

Lego chwali się, że zadbało o mnóstwo detali. W przypadku Forda Mustanga (344 elementy w pudełku) oznacza to m.in. tylny spojler, reflektory, końcówki układu wydechowego czy dość szczegółowe wnętrze. W przypadku dołączonej figurki nie zapomniano o bluzie z kapturem Dark Horse nawiązującą do samochodu. W Audi (źródłem inspiracji była replika z 2022 r. która nawiązywała do kultowego Quattro z lat 80.) zadbano m.in. o dyfuzor, spojler, masywny front i kabinę (łącznie 274 klocki). W BMW (676 klocków) skupiono się zaś m.in. na odwzorowaniu kolorystyki BMW M Motorsport, elementów wnętrza czy dyfuzora i układu wydechowego.

Która z zabawek jest największa? Najdłuższe jest Audi S1 e-tron quattro (17 cm). Najwyższe jest zaś BMW M4 GT3 (6 cm). Najkrótszy i najniższy jest zaś Ford Mustang Dark Horse, który mierzy 15 cm długości i 4 cm wysokości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.