Klasyczny Defender z klocków LEGO. Nie tylko dla dorosłych

By wypromować najnowszy zestaw klocków trzeba się postarać. Z okazji premiery LEGO sięgnęło po pomoc szkockiego snajpera Królewskiej Piechoty Morskiej oraz saudyjskiej wspinaczki, która zdobyła Mount Everest. Wszystko po to by pochwalić się niezwykłym zestawem: klasycznym Land Roverem Defender. Tanio nie będzie.

Łącznie 2336 elementów. Tyle potrzeba by zbudować klasycznego Land Rovera Defender 90 z klocków LEGO. To już całkiem sporo. Jednakże na tle takich konstrukcji jak Bugatti Chiron (3599 klocków) czy Lamborghini Sian (3696 klocków) wciąż jeszcze nieco brakuje.

Zobacz wideo Emocje na prąd

Kurt Kristiansen, LEGO Design Master nie krył, że odwzorowanie klasyka nie było łatwe: "Ożywienie legendarnego klasycznego Land Rovera Defendera nie było łatwym wyzwaniem. Ten kultowy samochód zabierze cię wszędzie. Podczas projektowania chcieliśmy tchnąć w zestaw LEGO poczucie przygody. Format dwa w jednym oznacza, że możesz załadować cały niezbędny zestaw, niezależnie od tego, czy chcesz ścigać się przez Szkocję, jak nasi poszukiwacze przygód Raha Moharrak i Aldo Kane, pokonywać przeszkody wodne, czy piaszczyste wydmy".

Klasyczny Defender z klocków LEGOKlasyczny Defender z klocków LEGO LEGO

Snorkel, gaśnica i wyciągarka

W Defenderze nie zabrakło takich detali jak w pełni działający układ kierowniczy, otwieranych drzwi i maski czy odwzorowanej konstrukcji zawieszania i licznych detali wnętrza. Pojazd mierzy 32 cm długości, 16 cm wysokości i 16 cm szerokości. Jest zatem nieco mniejszy od poprzedniego zestawu, czyli zaprezentowanego w 2019 r. nowego Defendera (wymiary odpowiednio 42 x 22 x 20 cm).

Do złożenia jest nie tylko samochód, ale także dodatkowe wyposażenie. Uwzględniono bagażnik dachowy z dodatkowym oświetleniem, snorkel, dodatkowe orurowanie, aktywną wyciągarkę, kanistry, skrzynkę narzędziową czy płyty do jazdy w terenie.

Klasyczny Defender z klocków LEGOKlasyczny Defender z klocków LEGO LEGO

Cena zestawu LEGO 10317? Miłośnicy LEGO znów będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni, jeśli na listę zakupów wpiszą najnowszy motoryzacyjny zestaw. Klasycznego Land Rover Defender wyceniono bowiem na 239 euro. Sprzedaż rozpocznie się w kwietniu 2023 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.