Urodzony z pasji - Ford Mustang Mach-E w rękach petrolheadów

Ford we współpracy z Mustang Klub Polska przygotował niezwykłą niespodziankę dla uczestników jubileuszowego, dziesiątego Rajdu Turystycznego Mustang Race 2021. Na lotnisku w Pile na fanów amerykańskiej motoryzacji czekał nowy, elektryczny Mustang Mach-E gotowy do intensywnych testów.

Rajd turystyczny Mustang Race to impreza, która organizowana jest od 2011 roku przez Mustang Klub Polska. Jubileuszowa edycja zgromadziła 50 załóg składających się z miłośników Forda Mustanga oraz ich niezwykłych samochodów. W rajdzie wzięły udział zabytkowe egzemplarze z pierwszych lat produkcji, a także Shelby, Saleen czy Bullitt.

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA

Ford Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang RaceFord Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang Race Ford

Testy w tajemnicy

Uczestnicy Mustang Race 2021 odwiedzili między innymi wyspę Uznam, a po drodze czekało na nich wiele wyzwań przygotowanych przez organizatora. Największą niespodzianką były - zorganizowane w tajemnicy przed uczestnikami - jazdy testowe Fordem Mustangiem Mach-E.

Ford Polska od lat wspiera i kibicuje imprezie Mustang Race. Uznaliśmy, że nowy Mustang Mach-E idealnie sprawdzi się w roli niezapowiedzianej atrakcji na jubileuszowej edycji tego niezwykłego wydarzenia. Pozostała jeszcze kwestia wyboru miejsca na trasie. W tym przypadku nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Lotnisko aeroklubowe w Pile było jednym z przystanków na Mustang Race, gdzie miały odbyć się różne próby sprawnościowe. Jedną z nich był wyścig na jedną czwartą mili, a więc - idealne warunki dla naszego Mustanga Mach-E

– powiedział Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska Sp. z o.o.

Ford Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang RaceFord Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang Race Ford

Gdzie klasyka spotyka nowoczesność

Czy Mustang Mach-E spodobał się miłośnikom klasycznego Mustanga, wyznającym kult fordowskiego silnika V8? Większość pasjonatów była zachwycona bogatym wyposażeniem, stylistyką, a także wnętrzem i jakością wykonania. Gwoździem programu były jazdy testowe i możliwość sprawdzenia przyspieszenia elektrycznego Mustanga Mach-E.

Mustang Mach-E ma zasięg do 610 kilometrów, a napęd może być przekazywany na koła przednie lub na obie osie. Dostępny jest w wersjach o mocy od 269 do 351 KM. W wersji najmocniejszej z napędem na cztery koła sprint do "setki" zajmuje tylko 5,8 sekundy. Mustang Mach-E oferuje trzy unikalne tryby jazdy zmieniające charakter samochodu – Active, Whisper i Untamed

- powiedział Maciej Polak, kierownik produktu - samochody osobowe Ford Polska.

 

Uczestników pozytywnie zaskoczyło przyspieszenie - 5,8 sekundy do setki oraz zachowanie się w dynamicznych zakrętach. Kierowcy zachwycali się możliwościami zawieszenia, układem hamulcowym oraz przyspieszeniem.

Mustang jest na topie

Sprzedaż elektrycznego Mustanga w czerwcu w USA wyniosła 2 465 sztuk, a od początku roku nowych właścicieli znalazło 12 975 egzemplarzy. Mustang Mach-E jest najszybciej sprzedającym się modelem Forda w USA, pozostając na placu dilerskim jedynie 11 dni przed trafieniem do nabywcy. W Polsce 220 sztuk alokacji Macha-E na 2021 roku rozeszło się zanim samochód trafił do dilerów. W najbliższym czasie pierwsze egzemplarze trafią do polskich klientów.

Ford Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang RaceFord Mustang Mach-E na 10. rajdzie Mustang Race Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.