Polski samochód elektryczny podbije rynek - Triggo jedzie do Chin

Firma Triggo, która zaprojektowała innowacyjny samochód elektryczny, planuje wejście na chiński rynek. Produkcja nietypowego samochodu ma być możliwa dzięki podpisaniu umowy z firmą ItalDesign-Giugiaro.

Firma Triggo podpisała umowę z włoskim studium projektowym ItalDesign-Giugaro, które należy do Grupy Volkswagen. Włoski producent samochodów ma opracować wersję pojazdu przeznaczoną na chiński rynek, a także wspomóc polskie przedsiębiorstwo w nawiązywaniu kontaktów na tamtejszym rynku.

Zobacz wideo

Włoskie projekty

Italdesign-Giugiaro to założone w 1968 roku motoryzacyjne biuro stylistyczno-inżynieryjne. Odpowiada za projekty wielu seryjnych modeli marek Alfa Romeo, Lamborghini, Maserati, Volkswagen, Seat, Fiat i wielu innych. Zajmuje się także testowaniem pojazdów, tworzeniem serii przedprodukcyjnych, a także doradztwem w sprawach technologii i ochrony własności intelektualnej. W ostatnich latach firma Italdesign zrealizowała w Chinach kilka projektów, zatem zna lokalny rynek i ma określoną sieć kontaktów. To duże ułatwienie dla polskiego przedsiębiorstwa, które dopiero planuje wkroczyć do Państwa Środka.

Nawiązanie współpracy z ItalDesign-Giugaro to bardzo dobra wiadomość dla projektu Triggo, stanowiąca krok milowy w jego rozwoju. Zainwestowaliśmy dotąd znaczne środki i wysiłek w zabezpieczenie praw własności intelektualnej na rynku chińskim, a nasz partner ma szerokie relacje z największymi tamtejszymi producentami. Priorytetem jest sprzedaż licencji Triggo na ten ogromny, ale wysoko stawiający poprzeczkę rynek. W drugiej kolejności chcemy wdrożyć produkcję OEM na rynki Azji Południowo-Wschodniej - ItalDesign opracuje wersję Triggo dedykowaną temu obszarowi. Liczymy, że podjęta współpraca doprowadzi do szybkiej ekspansji naszego wyjątkowego rozwiązania na kontynencie azjatyckim

- mówi Rafał Budweil, Prezes Zarządu Triggo S.A.

Triggo - polski samochód elektrycznyTriggo - polski samochód elektryczny Triggo S.A.

Triggo S.A. w połowie 2020 roku zakończyło prace projektowe nad "gotową" wersją Triggo. Dzięki temu można było przejść do kolejnych etapów rozwoju projektu, m.in. rozmów na temat dystrybucji pojazdu w UE, rozpoczęcia procesu badań homologacyjnych prowadzonych przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz samych założeń procesu produkcyjnego.

Zainteresowanie potencjalnych partnerów biznesowych, w tym dużych koncernów motoryzacyjnych, dodaje nam zapału i umacnia wiarę w powodzenie projektu

- dodaje Rafał Budweil.

Czym jest Triggo?

Triggo to samochód elektryczny, który dzięki swojej nietypowej konstrukcji łączy cechy mobilności i łatwości parkowania jednośladów (pozwala zaparkować na 1/5 miejsca dla auta) z bezpieczeństwem i komfortem niewielkich samochodów miejskich. Kluczowa cechą Triggo jest zmienna geometria podwozia - przednie koła pojazdu mogą zmieniać swój rozstaw, co wpływa na ilość zajmowanej przestrzeni i stabilność podczas jazdy. W Chinach tego typu pojazdy są na wagę złota, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że polski elektryk podbije tamtejszy rynek.

Triggo - polski samochód elektrycznyTriggo - polski samochód elektryczny Triggo S.A.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.