Gwiazdka 2010 | Prezenty dla motomaniaków

Kupowanie prezentów to wielka przyjemność, ale i duże wyzwanie. Radzimy, co można na Gwiazdkę podarować miłośnikom dwóch i czterech kółek

Model samochodu

fot. allegro.pl

Od kilkunastu do kilkuset złotych, od Poloneza do Mercedesa - wybór mamy ogromny. W końcu w każdym facecie gdzieś tam drzemie mały chłopczyk.

Cena: np. 85 zł za model Poloneza w skali 1:43 (Ixo) i 119 zł za model Mercedesa 600 SEL w skali 1:43 (Minichamps), allegro.pl

Wosk Collinite #476

Ma przaśne opakowanie i nie pachnie owocami, ale trwałością i głębią lakieru powala na kolana. Dla każdego, kto pragnie od czasu do czasu uwolnić próżność swojego auta lub... chce wygrać wojnę z solanką na drogach.

Cena: 99 zł, all4auto.pl

Amerykańska tablica rejestracyjna

Z Alabamy, Nebraski czy Nowego Jorku - w sam raz do garażu, pokoju albo gabinetu. Może stać się zaczątkiem do prawdziwej kolekcji...

Cena: 20-30 zł, allegro.pl

Kalendarz na 2011 rok

fot. allegro.pl

Prezent uniwersalny, czyli z gatunku: "zawsze się przyda, tudzież nie zaszkodzi". Fan Roberta Kubicy ucieszy się z kalendarza Renault F1 Team, a miłośnik (ewentualnie posiadacz) sportowych wozów z Zuffenhausen - z tegorocznej edycji kalendarza "Colours of Porsche 2011".

Cena: 38 zł za kalendarz Renault F1 Team i 150-250 zł za "Colours of Porsche 2011"

Książka "Samochody w PRL-u"

Ksiażka Tomasza Szczerbickiego nie tylko opisuje auta z PRL-owskiego rzeczywistości, ale i ich kontekst społeczny. To opowieść o samochodzie jako o przedmiocie pożądania i o jego roli w życiu przeciętnych Polaków.

Cena: 80 zł, allegro.pl

Piersiówka

Picie i kierowanie nie idą razem w parze, ale gdy już dobrniemy do celu... Niestety, piersiówki z kolekcji Nicholasa Brawera (zdjęcie główne), wykonane ze szkła i metalu, to propozycja dla nielicznych - kosztują 4 tys. dolarów. Za 120-200 zł kupimy jednak piersiówkę od Wittchena albo egzemplarz sygnowany znaczkiem Audi lub VW.

Rękawiczki i szalik

fot. Wittchen

Oto inna propozycja z kategorii "rozgrzewanie i ogrzewanie". Gdy cztery kółka (tfu, tfu) zawiodą albo przykryje je biała kołderka, nawet macho nie pogardzi parą rękawiczek i szalikiem. Chyba, że to macho w rodzaju  "nie odśnieżam, jadę"... W sklepach z galanterią znajdzie się także brakujące ogniwo dla wytrawnych kierowców - pozbawione ocieplenia rękawiczki samochodowe.

Cena: 10-250 zł

***

A Wy jakie macie pomysły na prezenty dla motomaniaków?

Urodzinowe gadżety Jaguara

Audi - nowe aplikacje do samochodu

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: