BMW 507 szuka nabywcy

Kultowy roadster spod znaku BMW szuka nowego właściciela. Licytacja na internetowej aukcji osiągnęła już 0,5 mln dolarów, ale wciąż nie sięgnęła ceny minimalnej

507-ka to bezapelacyjnie jeden z najpiękniejszych samochodów w historii motoryzacji. Stworzono ją, by wypełnić pustkę między tanimi roadsterami z Wielkiej Brytanii a ekskluzywnym Mercedesem 300 SL . Karoseria projektu Albrechta von Goertza kryła 3,2-litrowy silnik V8 o mocy 150 koni. BMW 507 osiągało prędkość 100 km/h w ciągu około 11 sekund i potrafiło rozpędzić się do 195 km/h.

Niestety, wysokie koszty produkcji spowodowały podwojenie zakładanej początkowo ceny, co zniechęciło klientów. W latach 1956-1959 wyprodukowano jedynie 253 egzemplarze modelu, a firma zakończyła jego produkcję z dużymi stratami.

Mimo że 507-kę wini się za postawienie BMW na skraju bankructwa, dzisiaj jeżdżące egzemplarze osiągają zawrotne ceny (nawet milion dolarów). Ten z aukcji ma jedynie 56,5 tys. km przebiegu i pochodzi z drugiej serii, która wyróżnia się hamulcami tarczowymi z przodu. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj .

BMW X6 M dla Rosjanina - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Samochody: BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.