Citroen i Peugeot bliżej siebie

Amerykańskie koncerny się dzielą, a europejskie łączą. Citroen i Peugeot zacieśniają kontakty pod szyldem PSA. Do tej pory współpraca obejmowała głównie wymianę technologii i produkcję. Teraz fuzji ulegną pozostałe działy przedsiębiorstw

Polskie przedstawicielstwa obu marek także podlegają reorganizacji. Peugeot wyprowadza się z Błękitnego Wieżowca przy warszawskim Placu Bankowym. Część biura zostanie przeniesiona do centrali Citroena na ul. Krakowskiej.

Jeszcze nie wiadomo kto zostanie szefem polskiego oddziału PSA. Pozostaje pytanie, czy takie stanowisko w ogóle zostanie powołane. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy część działów zostanie połączonych już teraz, część nadal funkcjonować będzie niezależnie w ramach jednej struktury. Klienci obu marek mogą spać spokojnie. Fuzja nie wpłynie znacząco na zmiany w sieci dealerskiej.

Warto przypomnieć, że Citroen zrezygnował niedawno z produkcji flagowej limuzyny - modelu C6 , odświeżył logo i zapowiedział wprowadzenie nowej marki, której przedstawicielem miałby być prototypowy jeszcze model C-Cactus. Peugeot również zapowiedział koniec modelu 607 . Można się zatem spodziewać, że PSA skupi się teraz na rozwoju szeroko rozumianego segmentu crossover.

Juliusz Szalek

ZOBACZ TAKŻE:

Japończycy pod kreską - ZOBACZ TUTAJ

Peugeot 5008

Bezpieczna zima z Goodyear - KONKURS

Samochody: Citroen C5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.