Hyundai droższy od Mercedesa!

Koreański producent rozpoczął przyjmowanie zamówień na swój najbardziej luksusowy samochód Equus, w wersji o zwiększonym rozstawie osi.

Hyundai za około 120 000 dolarów to rzecz, która nie mieści się w głowie wielu motomaniaków. Tymczasem najnowsza informacja prasowa z Korei właśnie mówi o takim aucie. Sprawa dotyczy niedawno debiutującej limuzyny Equus z wydłużonym rozstawem osi.

Dodatkowe 310 mm (5460 mm) będzie wyczuwalne dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń. Warto wspomnieć, że tym wynikiem Hyundai bije konkurencję na głowę. Limuzyny Mercedesa oraz BMW w przedłużonej wersji mogą pochwalić się długością odpowiednio 5210 mm oraz 5212 mm.

Klienci będą mieli do wyboru dwie jednostki napędowe: Lambda 3.8 oraz zastosowany po raz pierwszy silnik Tau 5.0 (400 KM). Ten drugi, jest wzmocnioną wersją silnika Tau 4.6, który zdobył nagrodę w konkursie Ward's 10 Best Engines 2009.

Ponadto, Hyundai stworzył kuloodporną wersję tego modelu, którego trzy egzemplarze zostały przekazane do Blue House (koreańskiej Rezydencji Prezydenckiej).

Marek Sworowski

Hyundai ix35 - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Hyundai i10 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.