Peugeot 3008 - wysoka wygoda

Le crossover - mówią o swoim nowym aucie przedstawiciele Peugeota. A dalej zaskakują - To samochód dla hedonisty. Hedonisty z rodziną

Crossover to auto, które ma łączyć w sobie geny wielu motoryzacyjnych wzorców. W nowym modelu francuskiej firmy faktycznie jest prawie wszystko - Peugeot 3008 jest spory, praktyczny, wygodny

Aż o 14 cm wyższy od 308-ki, ale krótszy od 308 SW (kombi), mieści 5 osób i sporo bagażu. Zresztą bagażnik to dzieło sztuki użytkowej - dwudzielna klapa ułatwia załadunek a jego wnętrze można kształtować niemal dowolnie.

Gama silników obejmie trzy diesle (1.6 HDI, 110 KM, 240 Nm i 2.0 HDI o mocy 150 lub 163 KM i 340 Nm)  oraz dwa motory benzynowe (1.6 - 120 KM, 160 Nm oraz 150 KM, 240 Nm).

Jeśli francuski koncern nie przesadzi z ceną - tę poznamy za kilka tygodni - może stanowić groźną konkurencję dla innych aut tej klasy.

Peugeot 3008 potrafi jeździć ekonomicznie, ale brakuje mu sportowej żyłki. Mimo sporych rozmiarów prowadzi się nieźle. A co z tym hedonizmem? Według przedstawicieli Peugeota auto ma dawać kierowcy olbrzymią przyjemność z jazdy a dzięki pakowności nie przeszkadzać w kontaktach z najbliższymi. Twierdzenie trochę na wyrost, ale Francuzi rogalika i kawę nazywają śniadaniem.

Pełną relację z jazd testowych w Chorwacji już niedługo znajdziecie na naszych stronach.

Konrad Bagiński

Przyszłość według Peugeota - ZOBACZ TUTAJ

Projekt podatku ekologicznego - WIDEO

Samochody: Peugeot - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.