Tesla dosłownie upokorzona. Cybertruck przegrał z prostym, amerykańskim pick-up`em

Cybertruck przeciągał linę z pick-up`em GMC. Teoretycznie konkurencja wydawała się dla przeszło 800-konnej tesli bułką z masłem. Ostatecznie to jednak silverado napędzane dieslem zwyciężyło. Elektryk podczas zawodów sprawiał wrażenie bezwładnego.

Elon Musk puchł z dumy na myśl o drogowych możliwościach tesli cybertruck. Samochód jest po prostu mocarny! Posiada trzy silniki elektryczne, które generują 845 koni mechanicznych mocy. Napęd jest oczywiście przekazywany na cztery koła i przekłada się w czas sprintu do setki w 2,7 sek. oraz możliwość ciągnięcia przyczepy o masie blisko 5. ton.

Zobacz wideo 18-letni pirat drogowy pędził 175 km/h po obwodnicy Opola

Elektryczny pick-up vs. pick-up z dieslem. Konkurencją przeciąganie liny

Patrząc na dane "papierowe" można odnieść wrażenie, że tesla jest w stanie dosłownie rozerwać na strzępy każdego innego pick-up`a. W tym amerykańskie wersje wyposażone w wysokopojemnościowe V-ósemki. Prędzej lub później ktoś musiał zatem wpaść na pomysł zorganizowania konkursu w przeciąganiu liny cybertruckiem. I tak też się stało. Tesla została połączona linką holowniczą z GMC silverado przez zespół Cyber Hooligan. GMC był napędzany silnikiem diesla.

Tesla w starciu z GMC stawała się dosłownie bezwładna. Czemu?

Typy przed obejrzeniem nagrania? Te były kierowane raczej w stronę tesli. Szczególnie po tym, jak Musk pokazał, jak jego pick-up dosłownie wlecze za sobą forda f-150 w czasie górskiego podjazdu. O ile jednak z fordem w czasie oficjalnych testów tesla radziła sobie bez problemu, o tyle widząc GMC, skapitulowała. I to totalnie. Samochód przez ułamek sekundy miał ochotę powalczyć. Po wykryciu siły przyłożonej przez silverado odłączał jednak napęd. Stawał się jak bezwładny. GMC mogło przeciągnąć elektrycznego pick-up`a w praktycznie dowolne miejsce.

 

Podczas testów ekipa Cyber Hooligan odłączyła nawet w tesli ABS. I wtedy cubertruck zdołał przeciągnąć GMC przez parę metrów. Tyle że silverado miało w tym czasie wyłączony silnik i nikt nie znajdował się za jego kierownicą... Ciężko zatem mówić o jakimkolwiek sukcesie czy nawet o wyrównanej walce. W związku z tym wniosek może być jeden. Aby tesla miała szanse na zwycięstwo w przeciąganiu liny, najpierw któryś z motoryzacyjnych elektromechaników musi znaleźć sposób na uśpienie w systemie auta zabezpieczenia odcinającego moc. Bez tego mocarny cybertruck podczas przeciągania liny staje się bezbronny jak dziecko.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.