SUV o wartości 700 tys. zł zatrzymany na polskiej granicy. Auta poszukiwali Niemcy

Strażnicy graniczni z Terespola w ostatnich dniach odzyskali kolejny luksusowy samochód o wysokiej wartości. Podczas prześwietlenia pod kątem legalności Range Rovera Sport, którym próbowano wyjechać z Polski, wyszło na jaw, że SUV jest poszukiwany przez niemieckie służby.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie przepuścili przez granicę RP obywatelowi Tadżykistanu. Mężczyzna w wieku 23 lat próbował wyjechać z Polski na Białoruś samochodem pochodzącym z kradzieży. Uwagę mundurowych prowadzących odprawę przykuł nie tylko potężny Range Rover Sport wyprodukowany w 2024 roku, ale także nerwowe zachowanie kierującego. 

Obcokrajowiec nie opuścił Unii Europejskiej

Weryfikacja danych SUV-a w systemie informatycznym ujawniła prawdę na temat samochodu. Luksusowe auto brytyjskiej marki o szacunkowej wartości 700 tys. zł było poszukiwane, a do jego kradzieży doszło na terytorium Niemiec.

23-latek został zatrzymany. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze i po zakończeniu czynności służbowych obcokrajowca przekazano policjantom z Terespola, którzy teraz zajmują się wyjaśnieniem okoliczności, w jakich obywatel Tadżykistanu wszedł w posiadanie samochodu. Zwykle w takich sprawach kierowcom aut pochodzącym z przestępstw stawiane są prokuratorskie zarzuty kradzieży pojazdu.

Kolejny bardzo drogi SUV na wschodniej granicy

Strażnicy graniczni regularnie ujawniają pojazdy poszukiwane przez polskie oraz zagraniczne służby. Od początku 2024 roku najdroższym odzyskanym samochodem na wschodniej granicy Polski było BMW XM o szacunkowej wartości 850 tys. zł (o tej sprawie pisaliśmy tutaj - kliknij). Warto dodać, że w minionym 2023 roku funkcjonariusze z samego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 192 pojazdy o łącznej wartości ponad 19 mln zł. Więcej o kradzieżach pojazdów piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Range Rover Sport w teście Moto.pl
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.