Trzech nastolatków zginęło w pędzącym Audi. Jest nagranie wypadku w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę 13 stycznia w Wodzisławiu Śląskim doszło do potwornej tragedii na drodze. Rozpędzone Audi A4 uderzyło w kompaktowego vana i dachowało. Osobówką jechało pięć młodych osób. Trzy zginęły na miejscu, a dwie trafiły do szpitala. Kamery umiejscowione na pobliskich budynkach zarejestrowały moment tego zdarzenia, a nagrania trafiły do internetu.

Dramatyczne chwile miały miejsce 13 lutego o godzinie 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Audi A4 jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Audi jadące z dużą prędkością wypadło z jezdni i koziołkowało.

Zginęły trzy młode osoby

Osobówką podróżowało pięć młodych osób. Śmierć na miejscu poniosły dwie w wieku 18 lat i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów - 17-latkę i 19-latka z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Wiadomo, że wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. 

Nagrania z wypadku pochodzące z monitoringu

 

Kierujący kompaktowym vanem trafił do aresztu

Peugeotem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Policja podała, że został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo krew mężczyzny do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim przedstawiła mu już zarzut spowodowania wypadku, w którym trzy osoby zginęły, a dwie kolejne zostały ranne. 

W miejscu zdarzenia przez wiele godzin trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności. Na nagraniach z monitoringu, które można zobaczyć w sieci, został utrwalony moment uderzenia pędzącego Audi w skręcającego Peugeota. O wypadkach drogowych piszemy codziennie na Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.