W Pszczynie mają nowy oznakowany radiowóz. Na polskie drogi wyjadą 83 takie auta

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie odebrali nowy radiowóz. To kompaktowa Skoda Scala oznakowana według nowego standardu kolorystycznego. Na drogi w całej Polsce wyjadą dokładnie 83 takie auta.

W powiecie pszczyńskim (woj. śląskie) pojawił się nowy radiowóz. Flota pojazdów służbowych drogówki została wzbogacona o oznakowaną Skodę Scalę. Hatchback jest napędzany czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1.5 TSI o mocy 150 KM i 250 Nm, współpracującym z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 220 km/h. Więcej o nowoczesnym sprzęcie trafiającym na wyposażenie służb mundurowych piszemy na Gazeta.pl.

Nowy standard oznakowania radiowozów

To pierwszy radiowóz w Pszczynie w nowej gamie kolorystycznej. Srebrno-niebieskie barwy przemieszane z żółto-zielonym fluorescencyjnym kolorem oraz widoczne zmiany w oświetleniu uprzywilejowania, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu.

Nowe Skody za 20 milionów złotych

Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną, ma wpłynąć na poprawę komfortu pracy mundurowych oraz przełożyć się na sprawniej wykonywane interwencje. O przetargu na dostawcę kolejnych oznakowanych radiowozów, a dokładnie 100 pojazdów za niemal 20 mln złotych, które trafią do garnizonów w całej Polsce, pisaliśmy pod koniec grudnia 2022 roku - WIĘCEJ TUTAJ. Zwyciężył diler Skody z Lublina, który przygotował najkorzystniejszą ofertę na modele Scala i Superb. W sumie Komendzie Głównej Policji mają zostać dostarczone 83 sztuki modelu Scala 1.5 TSI 150 KM oraz 17 egzemplarzy modelu Superb 2.0 TSI 272 KM 4x4 z nadwoziem liftback.

Zobacz wideo Nowe radiowozy wyposażone w sprzęt do kontroli stanu technicznego pojazdów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.