Nowe oznakowane radiowozy już trafiają do komend. Policja takich aut jeszcze nie miała

Na polskich drogach zaczynają się pojawiać oznakowane radiowozy, jakich do tej pory w policyjnej flocie nie było. To japońskie crossovery Suzuki S-Cross w srebrnym kolorze z niebiesko-żółtym fluorescencyjnym oklejeniem nadwozia. To teraz standard w pojazdach kierowanych na służbę.

W maju tego roku podczas Targów Polsecure w Kielcach dowiedzieliśmy się, że policja rozbuduje flotę pojazdów o 35 nowych crossoverów Suzuki S-Cross. Za przygotowanie uprzywilejowanych samochodów odpowiada firma MM Cars Group, która już wcześniej dostarczyła 35 kompaktowych kombi Suzuki Swace. Więcej o nowoczesnym sprzęcie trafiającym na wyposażenie służb mundurowych piszemy na Gazeta.pl.

Suzuki S-Cross 1.5 DualJet Stron Hybrid 

Policyjne Suzuki S-Cross to model napędzany układem 1.5 DualJet Stron Hybrid o mocy 116 KM i 138 Nm. Silnik elektryczny odciążający benzynową jednostkę dostarcza dodatkową moc 60 Nm. Napęd na przednią oś trafia poprzez sześciostopniową zautomatyzowaną skrzynię biegów 6AGS. Taki radiowóz od 0 do 100 km/h przyspieszy w 12,7 sekundy i osiągnie prędkość maksymalną 175 km/h. Według danych producenta hybrydowy crossover średnio zużywa 5,2 l benzyny na 100 km (cykl pomiarowy WLTP).

Wyżej zawieszone nad ziemią auta będą kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie. Uniwersalne crossovery m.in. łatwiej pokonują krawężniki czy wertepy oraz umożliwią dojechanie w trudniej dostępne miejsca. 

Policjanci w Tychach odebrali nowy radiowóz 

Crossovery już zaczęły trafiać na służbę. Jedno z takich aut pojawiło się w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach (woj. śląskie). Radiowóz został w połowie sfinansowany ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Tychach przekazanych przez lokalne władze samorządowe. Druga część została pozyskana ze środków budżetowych policji. Nowe Suzuki to pierwszy w Tychach radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Fluorescencyjne barwy umożliwiają łatwą identyfikację samochodów policyjnych i gwarantują ich lepszą widoczność, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz naczelnik Wydziału Drogowego nadkom. Artur Pańszczyk odebrali kluczyki do Suzuki S-Cross z rąk Prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby.Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz naczelnik Wydziału Drogowego nadkom. Artur Pańszczyk odebrali kluczyki do Suzuki S-Cross z rąk Prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby. Fot. Śląska Policja

Zobacz wideo Hybrydowe radiowozy Suzuki Swace
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.