25-latek w audi w kilka sekund uzbierał 42 punkty karne

Policjanci z Żagania zatrzymali 25-latka, który w ciągu kilku sekund popełnił szereg wykroczeń drogowych. Otrzymał łącznie 42 punkty karne i w konsekwencji straci prawo jazdy.

Jeśli ktoś stwarza zagrożenie na drodze, musi liczyć się z konsekwencjami. Kolejny młody, nieodpowiedzialny kierujący pożegnał się z prawem jazdy. 25-latek prowadzący samochód marki audi został przyłapany przez żagańskich policjantów drogówki na popełnieniu kilku wykroczeń. Funkcjonariusze kontrolujący prędkość zmotoryzowanych w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 kilometrów na godzinę, namierzyli pirata drogowego, który pędził 99 km/h, zignorował nakaz zatrzymania pojazdu do kontroli i pojechał dalej. Więcej o niebezpiecznych zachowaniach kierowców piszemy na Gazeta.pl.

W trakcie jazdy nie stosował się do linii podwójnie ciągłej, a także ominął wysepkę na drodze z lewej strony. Kierujący zignorował znak policjanta do zatrzymania pojazdu, wjechał w ślepą ulicę i w momencie, kiedy chciał wycofać, aby zawrócić, został zatrzymany przez policjanta

- relacjonuje sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

42 punkty karne i 2000 zł mandatu

Kierowca niemieckiego auta za swoje zachowanie na drodze i popełnione wykroczenia otrzymał w sumie 42 punkty karne oraz mandat w wysokości 2000 złotych. Z uwagi na przekroczenie limitu 24 punktów karnych, wydana zostanie decyzja administracyjna o odebraniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu

Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że samochód jest niesprawny. Jedno z zewnętrznych lusterek było rozbite, a opony ze względu na znaczne zużycie dawno powinny zostać wymienione. W związku z nieprawidłowościami dowód rejestracyjny auta został zatrzymany.

Zobacz wideo Dolnośląscy policjanci odzyskali luksusowe auto skradzione na terenie Niemiec
Więcej o:
Copyright © Agora SA