Z nocnego zlotu prosto do aresztu. Nalot na nielegalne wyścigi. Mandaty na 54 tys. zł

Policja przypomina, że droga publiczna to nie tor wyścigowy. Na apelach jednak się nie kończy. By walczyć z amatorami nielegalnych wyścigów zmobilizowano duże policyjne siły z garnizonów na Dolnym Śląsku do akcji w ostatni wrześniowy weekend. W ciągu jednej sobotniej nocy skontrolowano kilkaset samochodów i wystawiono aż 160 mandatów o rekordowej wartości.

Wrocławscy policjanci pokazali, jak walczyć z drogowymi piratami urządzającymi nielegalne wyścigi po ulicach miasta. Uznali, że najlepszym rozwiązaniem jest duża akcja wymierzona w określoną grupę kierowców. Wytypowano miejsce i sięgnięto po duże siły.

Zobacz wideo Doskonałe jedzenie, piękna architektura i emocjonująca motoryzacja. We Włoszech jest region, który skupia w sobie te trzy rzeczy [autopromocja]

W ostatnią sobotę września wrocławska policja zmobilizowała spore siły, by udaremnić nielegalne nocne wyścigi po ulicach miasta. Okazało się, że obsada miejskiej komendy nie wystarczy. Stąd do Wrocławia ściągnięto posiłki z Komendy Wojewódzkiej oraz okolicznych garnizonów. Zaangażowano nie tylko funkcjonariuszy drogówki w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. W akcji wzięli udział także mundurowi z oddziałów prewencji oraz nieumundurowani funkcjonariusze operacyjni i operatorzy dronów.

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu Policja

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu Policja

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu PolicjaWiększość policyjnych sił skierowano na nocny zlot kierowców pod jednym z wrocławskich centrów handlowych (Bielany Wrocławskie). Tam przeprowadzono zmasowane kontrole drogowe. Okazało się, że w ciągu jednej nocy udało się sprawdzić aż 476 samochodów. Nietrudno zgadnąć, że przy tak dużej akcji nie obyło się bez mandatów i niespodzianek.

69 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i mnóstwo mandatów

Po zmasowanej kontroli wielu kierowców musiało pożegnać się z dowodami rejestracyjnymi swoich pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali aż 69 dokumentów. W większości przypadków podstawą do zatrzymania były zwykle nielegalne modyfikacje pojazdów. W jednym zaś doszukano się cofania licznika przebiegu. Na tym nie koniec.

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu Policja

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu Policja

Policyjna akcja we WrocławiuPolicyjna akcja we Wrocławiu PolicjaPodczas sobotniej akcji jeden z kierowców stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące. Okazało się, że załoga nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała przejazd z prędkością wyższą o ponad 50 km/h niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. W trakcie akcji udało się także zatrzymać kierującego w stanie nietrzeźwości oraz dwie poszukiwane osoby, które prosto ze zlotu trafiły do aresztu.

Bilans jednej nocnej akcji to niemal 160 mandatów karnych za różne wykroczenia drogowe. Łączna kwota to ponad 54 tys. zł. W policyjnych statystykach będzie się zapewne długo wyróżniać. Otwartą kwestia pozostaje czy rekord z sobotniej nocy uda się pobić. Dolnośląska policja nie kryje, że kolejne akcje będą kontynuowane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.