Ulepszona Mazda CX-30. W roczniku 2024 dostaniemy głównie to, czego nie widać

Japoński producent samochodów przedstawia Mazdę CX-30 po zmianach na rok modelowy 2024. Crossover otrzymał ulepszone systemy bezpieczeństwa, rozbudowane funkcje informacyjno-rozrywkowe oraz nowe kolory nadwozia.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 może pochwalić się kilkoma udoskonaleniami. Przede wszystkim wyposażenie zawiera cztery ulepszone funkcje bezpieczeństwa aktywnego, które działają w parach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Dodano ostrzeżenia o rozproszonej uwadze kierowcy (Distracted Driver Alert), ulepszone autonomiczne hamowanie awaryjne w nocy (AEB - Autonomous Emergency Braking), zwiększono dokładność systemu Intelligent Speed Assist (ISA) oraz poprawiono dostosowanie prędkości w systemie Cruising & Traffic Support (CTS). Więcej o nowych samochodach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

We wnętrzu powiększono ekran multimediów do przekątnej 10,25" i wgrano nowe oprogramowanie. Aktualizacja została wykonana w zakresie cyberbezpieczeństwa, które ma na celu lepszą ochronę przed cyfrowymi zagrożeniami. W konsoli centralnej zastąpiono porty USB-A portami USB-C oraz dodatkowo nieco inaczej rozmieszczono przyciski sterujące niektórymi funkcjami, w celu optymalizacji dostępu i wygody ich użytkowania. Przyciski na kierownicy otrzymały zmianę koloru na ciemniejszy odcień.

System lepiej dogaduje się ze smartfonami

Najnowsze funkcje informacyjno-rozrywkowe Mazda Connect zawierają ulepszoną obsługę smartfona. Instrukcje nawigacji z Apple CarPlay oraz Android Auto mogą być teraz wyświetlane na wyświetlaczu head-up, co jest nowością w ofercie Mazdy. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia. Bezprzewodowe integracje Apple CarPlay i Android Auto są także dostępne, dzięki czemu podłączenie telefonu do samochodu jest łatwiejsze. Dodana bezprzewodowa ładowarka umożliwi naładowanie telefonu bez konieczności podpinania kabli.

W komunikacie prasowym Mazdy na temat zmian czytamy, że zaktualizowany system nawigacji posiada teraz funkcję wyszukiwania interesujących miejsc online, dzięki czemu wyniki są bardziej dokładne, trafne i przydatne. Ulepszenia obejmują również udoskonalenia funkcji mapowania terenu, które działają w połączeniu z czujnikiem żyroskopowym 3D, aby dokładnie obliczyć pozycję pojazdu, nawet w miejscach, w których odbiór sygnału GPS jest słaby.

Zaktualizowana Mazda CX-30 - cena od 119 500 zł

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 jest dostępna w zaktualizowanej gamie kolorów nadwozia.  Zupełnie nowymi lakierami są Ceramic White i Zircon Sand. Samochody po zmianach już można zamawiać w polskich salonach. Cena rozpoczyna się od 119 500 zł i dotyczy wersji Prime-line z benzynowym silnikiem 2.0 e-Skyactiv G o mocy 122 KM, wyposażonym w układ miękkiej hybrydy.

Zobacz wideo Skradziona Mazda wróciła do właściciela. 44-latek z zarzutami
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.