Audi RS Q8 po tuningu Mansory mocniejsze i szybsze od Lamborghini Urus Performante

Mansory słynące z kontrowersyjnych przeróbek luksusowych samochodów, kolejny raz poddało modyfikacjom Audi RS Q8. Ostentacyjny SUV dostał m.in. pokaźny zastrzyk mocy, za którego sprawą jest znacznie mocniejszy od Lamborghini Urus Performante.

Firma tuningowa Mansory przygotowała nowy pakiet zmian dla Audi RS Q8. Egzemplarz pokazowy otrzymał specyficzny pakiet modyfikacji zewnętrznych i wewnętrznych, które z pewnością nie przypadną do gustu każdemu. Poza szczególnie przyciągającym wzrok żółtym pasem przebiegającym przez nadwozie, widzimy lakier w ciemnym odcieniu zieleni, zmienioną pokrywę silnika z wyciętymi wlotami powietrza i ulokowane w wielu miejscach nowe spoilery wykonane z włókna węglowego.

Żółte akcenty pojawiają się jeszcze na maskownicach wlotów powietrza, progach bocznych, obudowach lusterek czy zaciskach hamulcowych. Felgi mają imponujący rozmiar 24 cali. Z tyłu spod ogromnego dyfuzora wyglądają cztery nowe końcówki zmodyfikowanego układu wydechowego. Włókno węglowe oraz żółte detale znajdują się także w nieco przestylizowanym wnętrzu. Żółte są również kontrastowe przeszycia tapicerki. Więcej o przeróbkach samochodów piszemy na Gazeta.pl.

W tym projekcie największe znaczenie mają jednak zmiany wydajnościowe. Audi RS Q8 po modyfikacjach Mansory jest mocniejsze i szybsze od seryjnego Lamborghini Urus Performante, które legitymuje się mocą 666 KM i 850 Nm. 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który jest sercem zarówno w SUV-ie Lamborghini, jak i Audi, został poważnie podkręcony. W RS Q8, które seryjnie ma 600 KM i 800 Nm, uzyskano 780 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kolos spod znaku czterech pierścieni od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,3 s i pojedzie z szybkością dochodzącą do 320 km/h. Dla porównania prędkość maksymalna Lamborghini Urus Performante wynosi 306 km/h (pierwsza "setka" na zegarach pojawia się w takim samym czasie). W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo 42-letni kierowca Bentleya pędził 243 km/h
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.