Lifting Audi A6 i Audi A7 oraz wersji S6 i S7. Zmiany głównie w wyglądzie i wyposażeniu

Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, zyskują nowy wygląd w roku modelowym 2024. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, pojawiają się nowe kolory wnętrza i nadwozia oraz ulepszone wyposażenie standardowe.

Audi A6 Limousine i A6 Avant oraz A7 Sportback zostały poddane odświeżeniu. Klienci mogą teraz wybierać pomiędzy liniami base, advanced i S line dla nadwozia A6 sedan i A6 kombi oraz pomiędzy linią base i pakietem S line dla A7 Sportback. Każda linia wyposażenia charakteryzuje się unikalnymi elementami stylistycznymi z przodu i z tyłu pojazdu. Gruntownie zmieniona została także gama kół. Więcej o samochodach elektrycznych piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Rama Singleframe w stylu RS

Osłona chłodnicy Singleframe ma nowy design. W podstawowej wersji obu modeli – base - przód jest wykończony w kolorze Matte Black z chromowaną ramą Singleframe. W linii advanced, zarezerwowanej specjalnie dla A6, osłona chłodnicy jest wykończona w kolorze Dark Chrome, przód wyróżnia się bocznymi wlotami powietrza, a tył dyfuzorem o nowym designie.

Dostępny jest też wariant S line. W tym przypadku Singleframe posiada chromowane wstawki, a tylny dyfuzor jest przeprojektowany (w A6 ma kolor Platinum Grey, a w A7 został wykończony w kolorze chromu). Dodatkowo, nadwozie S line w Audi A6 ma przeprojektowane boczne przednie wloty powietrza z elementami w kolorze Matte Black i z wstawkami w kolorze Platinum Grey, poszerzone progi boczne i sportowe zawieszenie.

Modele Audi S6 i Audi S7 otrzymały Singleframe z aluminiowymi wstawkami i zaakcentowanymi bocznymi wlotami powietrza z przodu. W Audi S6 są one dostępne w kolorze Matte Black, podczas gdy Audi S7 ma je w kolorze Matte Dark Chrome. Przedni spojler w obu modelach pomalowany jest na kolor Selenite Silver.

Audi A7 Sportback lifting 2024Audi A7 Sportback lifting 2024 Fot. Audi

Pakiet S line Interieur i nowe kolory

Oprócz opcji różnicujących wygląd zewnętrzny, dostępny jest też pakiet S line Interieur bazujący na wnętrzu poprzedniego pakietu sportowego S line. Całe wnętrze, deska rozdzielcza i podsufitka są czarne. Wielofunkcyjna sportowa kierownica skórzana z manetkami do zmiany biegów w kolorze czarnym ma kontrastujące szwy, a miejsca chwytu kierownicy zrobiono z perforowanej skóry. Podnóżek i pedały są wykonane ze stali nierdzewnej. Pakiet wnętrza S line obejmuje fotele tapicerowane tkaniną "Sequenz"/skórą w Audi A6 oraz mikrofibrą Dinamica "Frequenz"/skórą z wytłoczeniem S na oparciach przednich siedzeń w Audi A7. Listwy progowe przednich i tylnych drzwi z aluminiowymi wstawkami są podświetlane i opatrzone symbolem S.

Dla Audi A6 i A7 oraz dla ich wersji S, dostępnych jest teraz dwanaście kolorów nadwozia. Po raz pierwszy w ofercie znalazły się lakiery biały - Arcona White i brązowy metalik - Madeira Brown Metallic. Czerwony metalik - Grenadine Red Metallic i niebieski metalik - Ascari Blue Metallic są teraz dostępne dla wersji S i pakietów S line. Dekoracyjne wstawki we wnętrzu występują w ośmiu różnych wariantach. Nowością są drewniane wstawki w kolorach Olive Tree Natural i Ash Volcanic Gray Natural oraz wstawki pokryte mikrofibrą Dinamica.

Audi A6 Limousine lifting 2024Audi A6 Limousine lifting 2024 Fot. Audi

Ulepszone elementy wyposażenia standardowego

Audi virtual cockpit jest teraz elementem wyposażenia standardowego. To w pełni cyfrowa tablica przyrządów z ekranem o przekątnej 12,3" i rozdzielczością Full HD 1920 x 720 pikseli. Kierowca może obsługiwać Audi virtual cockpit z poziomu kierownicy wielofunkcyjnej, wybierając widok klasyczny lub tryb infotainment. Zmodernizowano również standardowe rozwiązania techniczne oświetlenia. Podstawowe reflektory w Audi A6 i S6 to teraz pełne światła LED z wyprofilowaną sygnaturą świateł do jazdy dziennej. Asystent parkowania z funkcją park assist plus jest teraz również standardem.

Cztery pierścienie w komunikacie prasowym na temat liftingu, nie wspominają nic o zmianach w układzie napędowym. To najwyraźniej oznacza, że samochody po odświeżeniu będzie można wybrać z dotychczasowymi silnikami. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo 18-latek w Audi przeskoczył przez rondo w Sulechowie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.