BMW uderzyło w Daewoo. Na miejscu zginął 84-latek

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Zelowie, na terenie powiatu bełchatowskiego (woj. łódzkie). W wyniku zderzenia BMW serii 3 z Daewoo Tico, śmierć na miejscu poniósł 84-latek kierujący Daewoo.

Nieszczęśliwy wypadek drogowy miał miejsce w środę 15 lutego, około godziny 18.40 w Zelowie na ulicy Żeromskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 84-letni mieszkaniec Zelowa kierujący Daewoo Tico, wyjeżdżając z terenu posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki BMW, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego.

Siła uderzenia BMW w niewielką osobówkę była tak duża, że Tico zostało odrzucone o kilkadziesiąt metrów, a kierowca zakleszczony w rozbitym pojeździe. Niestety, mimo podjętej przez strażaków akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować starszego mężczyzny. 84-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 19-latkowi prowadzącemu BMW, ani jadącej z nim pasażerce, nic poważnego się nie stało.

Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zelowie.

Wszyscy użytkownicy dróg muszą pamiętać o tym, że od ich skupienia na jezdni, obserwacji otoczenia oraz ostrożności, zależy m.in. życie i zdrowie innych innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu prowadzi do bardzo groźnych sytuacji.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jazda motocyklem na jednym kole zakończona bolesną przewrotką
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.