Wypadek w Łodzi. Porsche skasowało przystanek autobusowy

W Łodzi doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jeden z nich wypadł z jezdni i zniszczył przystanek autobusowy.

W środę 15 marca około godziny 10.30 na skrzyżowaniu ulic Zagajnikowej i Spornej z Bracką w Łodzi miała miejsce groźna kolizja. Porsche 911 Targa uderzyło w Skodę Octavię, a następnie przejeżdżając jeszcze kilkadziesiąt metrów z impetem wpadło na chodnik i skasowało wiatę przystanku MPK. 

Do zderzenia pojazdów doszło na środku skrzyżowania. 28-letnia kobieta kierująca Skodą poruszała się ulicą Sporną od ul. Wojska Polskiego z zamiarem skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Bracką. Wtedy w osobówkę uderzyło w sportowe Porsche przemieszczające się ul. Sporną.

W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn jadących Porsche zostało poszkodowanych. Samochód marki premium prowadził 38-latek jadący z 34-letnim pasażerem. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wiadomo, że kierowcy samochodów byli trzeźwi.

Szczęśliwie w momencie tego zdarzenia w rejonie chodnika, ani pod wiatą przystankową nie było żadnych osób. Chwilę przed zdarzeniem autobus MPK zabrał z przystanku ludzi.

Na miejscu pracowali strażacy i policjanci, którzy zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję. Sprawą zajmie się Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym. Dochodzenie wyjaśni okoliczności, w jakich doszło do zderzenia samochodów i wskaże osobę winną spowodowania kolizji. Poważnie rozbite Porsche zostało odholowane na lawecie. Pokiereszowaną Skodę również usunęła z miejsca pomoc drogowa.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Test Porsche 911 Targa
Więcej o:
Copyright © Agora SA