Rozbił na torowisku warte 500 tys. zł BMW z wypożyczalni. 29-latek trafił do szpitala

29-letni obywatel Szwecji rozbił na jednym z torowisk w Warszawie warte ok. 500 tys. zł wypożyczone BMW M3. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok godz. 0:30, 15 lutego w Warszawie, a dokładnie na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z ulicą Żelazną w pobliżu przystanku Plac Starynkiewicza.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl

29-letni Szwed prowadząc warte ok. 500 tys. zł BMW M3 z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał na pobocze. Finalnie rozpędzony samochód przebił się przez barierki,  zatrzymując się dopiero na torowisku tramwajowym.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Na miejsce wezwano odpowiednie służby, które zabezpieczyły miejsce wypadku i udzieliły pomocy rannemu kierowcy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jak przekazał Moto.pl rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (Ochota, Ursus, Włochy) sierż. sztab. Jakub Pacyniak - "Prowadzone jest postępowanie, które pomoże ustalić przyczynę wypadku". Sierżant sztabowy dodał, że od mężczyzny została już pobrana krew do badań. Pomoże to ustalić, czy 29-latek w chwili wypadku był trzeźwy.

Wnioskując po zdjęciach, auto nie uległo szczególnie rozległym uszkodzeniom. Pokiereszowany został przedni zderzak oraz elementy układu chłodzenia. Wystrzeliły równiez poduszki powietrzenie. Niewykluczone, że naruszeniu uległy także podłużnice i inne istotne elementy konstrukcyjne. Trudno więc przewidywać, jak kosztowna byłaby całkowita naprawa pojazdu.

Na pewno jednak nie zabrakłoby chętnych na odkupienie tego egzemplarza. Jest to najprawdopodobniej wersja M3 Competition, pod maską której pracuje podwójnie turbodoładowana 6-cylindrowa jednostka o mocy 510 KM, dysponująca 650 Nm momentu obrotowego. W przypadku konfiguracji z napędem na cztery koła (xDrive) sprint do setki zajmuje zaledwie 3,5 sek.

Z informacji, jakie udało się pozyskać redakcji "Super Express", pojazd został wypożyczony z dobrze znanej w Warszawie wypożyczalni. Koszt wypożyczenia takiego samochodu na dobę to ok. 12 tysięcy złotych.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Te kardigany będą idealne na wiosnę! Karmelowy wygląda jak od projektanta, a to model z sieciówki!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.