Nie ruszył proces adwokata od "trumien na kółkach". Oskarżony nie stawił się w sądzie

Adwokat Paweł K. znany z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat "trumien na kółkach" jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Nie stawił się w sądzie na rozpoczęciu procesu. Przesłał do sądu usprawiedliwienie.

Łódzki adwokat Paweł K. spowodował 26 września 2021 r. śmiertelny wypadek. Na lokalnej drodze Barczewo-Jeziorany doszło do zderzenia Mercedesa kierowanego przez mecenasa z samochodem marki Audi, którym podróżowały dwie kobiety. W pewnym momencie pojazd prowadzony przez Pawła K. przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas. W wypadku zginęły dwie pasażerki.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uznała, że Paweł K. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Po wypadku udzielał komentarzy na temat feralnego zdarzenia w mediach społecznościowych. Stwierdził nawet, że ofiary jechały |trumnami na kółkach".

W środę (15 lutego 2023 r.) miała ruszyć rozprawa sądowa. Jednak kilka godzin przed rozpoczęciem adwokat wysłał do sądu pismo, w którym poinformował o śmierci bliskiej osoby. Zgon miał nastąpić we wtorek.

Zobacz wideo

Z tego powodu mecenas Kazimierz Pawelec reprezentujący Pawła K. wniósł o odroczenie terminu rozprawy. Prokurator oraz pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych nie wnieśli sprzeciwu. Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 27 lutego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.