Dacia wbija szpilę w BMW i wyśmiewa subskrypcję podgrzewanych foteli. Oto, co proponuje

BMW wprowadziło w Korei Południowej możliwość wykupienia opcji podgrzewanych foteli w formie comiesięcznej subskrypcji. Taka praktyka spotkała się z krytyką nie tylko samych klientów, ale także innych producentów. Zalicza się do nich Dacia, która postanowiła wyśmiać bawarską markę przy pomocy... termoforów.

Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie wykupu różnorakich opcji w formie subskrypcji. Niedawno głośno było o Mercedesie, który planuje w swoich elektrycznych modelach oferować pakiet zwiększający moc. Klienci będą mogli się nim cieszyć przez rok i to po wpłacaniu ok. 1200 dol. Nie będzie się to jednak wiązało z wizytą w serwisie i jakimiś mechanicznymi poprawkami, a tylko zdalnym odblokowaniem potencjału pojazdu przez pracownika pracującego przy biurku gdzieś w centrali marki.

Ostatnio także BMW popisało się podobną praktyką. Klienci z Korei Południowej chcąc korzystać z podgrzewanych siedzeń, muszą wykupić stosowną subskrypcję. Tego typu działania rodzą duży sprzeciw klientów, którzy nie mają zamiaru płacić za coś, za co już wyłożyli pieniądze w chwili zakupu auta. Krytyka płynie nie tylko ze strony kierowców, ale także innych producentów. Jednym z nich jest Dacia, która w zabawny sposób zakpiła z Bawarczyków.

Zobacz wideo

Odział marki w Wielkiej Brytanii postanowił rozdać kierowcom termofory, które określił mianem Heated Seat Saviours. Jak twierdzi Dacia, zapewnią one kierowcom ciepło w chłodne zimowe dni, a co najlepsze, nie jest wymagana żadna subskrypcja.

Jak twierdzi dyrektor Dacii na Wielką Brytanię, Luke Broad, akcja ta, mimo iż zabawna, pokazuje niezbyt wesoły kierunek, w którym zmierza motoryzacja - "Proszenie kogoś o dodatkową opłatę za aktywację fabrycznie montowanego wyposażenia z pewnością nie jest zabawne".

Termofory będą dostępne u niektórych dealerów Dacii w Wielkiej Brytanii, jednak ich ilość będzie ograniczona. Co ciekawe, będą dostępne nie tylko dla klientów marki, ale wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza pokrzywdzonych kierowców BMW.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.