Groźnie wyglądające potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych w centrum Garwolina

W centrum Garwolina na ulicy Kościuszki kierowca potrącił osobę przechodzącą po przejściu dla pieszych. 42-latka trafiła do szpitala. Kamery monitoringu dokładnie uchwyciły moment zdarzenia.

Niebezpieczną sytuację na oznakowanym przejściu dla pieszych w Garwolinie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania na ulicy Kościuszki. Szczególnej uwagi i ostrożności nie zachował 23-letni kierowca Skody, który wjechał wprost z przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

Poszkodowaną osobą została 42-latka, która przechodziła na zielonym świetle i nie miała żadnej możliwości ucieczki. Z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Na szczęście urazy okazały się nie groźne, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Zobacz wideo Potrącenie pieszej na pasach w centrum Garwolina

Policjanci przybili na miejsce zdarzenia, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Z informacji zawartej w komunikacie prasowym dowiadujemy się, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Kierowcy i piesi są zobowiązani do zachowania ostrożności

Przypominamy, że zmotoryzowani na skrzyżowaniach dróg oraz w obrębie przejść dla pieszych są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności. Podwyższona czujność jest ważna, ponieważ pieszy na przejściu nigdy nie może być zaskoczeniem dla kierującego. Ponadto prędkość pojazdu powinna być dostosowana do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych.

Pieszym z kolei zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Za każdym razem przed wejściem na pasy należy upewnić się czy można to zrobić bezpiecznie. Zabronione jest również korzystanie z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni. Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który w przypadku kolizji z samochodem jest najbardziej narażony na poważne obrażenia.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.