Eskalacja agresji pomiędzy pieszym i kierowcą. Obaj wylądowali na komisariacie

Na parkingu przy jednym z centrów handlowych przy ul. Hallera we Wrocławiu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy pieszym i kierowcą. Zachowanie obu mężczyzn eskalowało do tego stopnia, że obaj wylądowali na komisariacie.

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło na parkingu przy jednym z centrów handlowych na wrocławskim Grabiszynie. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpierw starszy mężczyzna (pieszy) zwrócił uwagę kierującemu, że próbuje jechać pod prąd. Oburzony tym faktem kierowca nie przepuścił pieszego i przejechał po jego stopie. Takie zachowanie wywołało eskalację ze strony pieszego, który uderzył pięścią w tył pojazdu. Młody kierowca zatrzymał się, a następnie wysiadł z auta. Pomiędzy mężczyznami doszło do obraźliwej wymiany zdań, zarzucając sobie nawzajem złe zachowanie.

Ostatecznie obaj wylądowali na policyjnym komisariacie, gdzie 22-letni kierowca pochodzący z Wrocławia usłyszał zarzuty o trzy wykroczenia drogowe. W tym między innymi o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 77-latka, któremu najechał na stopę, gdy przechodził na przejściu dla pieszych.

Zobacz wideo

Na szczęście starszy mężczyzna nie poniósł żadnych poważnych obrażeń. Sprawa o wykroczenia wobec kierującego trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary.

Sytuacja ta pokazuje jednak, jak bardzo nie jesteśmy dla siebie tolerancyjni na co dzień oraz jak szybko denerwujemy się na innych. Zapomniany o tym, że nawet jeśli mamy rację, sposób w jaki zwracamy komuś uwagę ma znaczenie... obrażanie, wyzywanie czy też uderzanie nigdy nie przyniesie pożądanego efektu, a może mieć niestety tragiczny skutek.

- apeluje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.