300 km/h na niemieckiej autostradzie? Tak, i to Leonem Cuprą

Seat Leon trzeciej generacji może być naprawdę szybki. Jeśli jest w wersji Cupra i może rozpędzić się na niemieckiej autostradzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Volkswagen Golf R to jeden z najbardziej zjawiskowych hatchbacków jakie są obecnie dostępne. Jednak, jeśli cena jego jest za wysoka, to może warto spojrzeć w stronę Seata?

Zobacz wideo Ognisty rydwan w praktycznym wydaniu - sprawdzamy Cuprę Ateca

Od kiedy Cupra została osobną marką, to wszyscy entuzjaści sportowych aut patrzą przychylniej na ich samochody. Jednak Seat Leon trzeciej generacji w wersji Cupra 280 też nie ma czym się powstydzić, co zostało zaprezentowane na poniższym nagraniu:

 

Jak widać udało mu się osiągnąć prędkość 300 km/h na odcinku niemieckiej autostrady, gdzie nie ma ograniczenia prędkości. Oczywiście test był wykonywany przez profesjonalnego kierowcę.

Leon Cupra 280, który został wprowadzony na rynek w 2014 roku, wytwarzał moc 280 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 350 Nm z turbodoładowanego 2,0-litrowego silnika TSI. Jednak ta jednostka, która została wykorzystana na powyższym filmiku została dostrojona do 520 KM i 600 Nm skrętów.

Nie dostarczono dokładnych informacji co zostało zmienione, ale fakt jest taki, że auto było w stanie pojechać zamiast 250 km/h, aż 300 km/h. Dla porównania, Volkswagen Golf R 20 Years Edition, który jest najmocniejszym seryjnym Golfem w historii, jest elektronicznie ograniczony do 270 km/h.

Zanim jednak udało się zarejestrować udany przejazd wykonano kilka prób. Autostrada była dosyć zatłoczona tego dnia. Niemniej osiągnięcie w Leonie 300 km/h to wyczyn. Pytanie tylko czy rozsądny?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.