Nowy radiowóz na służbie. Będzie miał specjalne zadanie

Radiowozy z nowym wzorem oznakowania w ostatnich tygodniach zasilają komendy w całym kraju. Nowy samochód służbowy o specjalnym przeznaczeniu trafił do policyjnej jednostki w Gorlicach.

Srebrno-niebieskie barwy przemieszane z żółto-zielonym fluorescencyjnym kolorem to nowość w polskiej policji. Radykalne zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną, poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach (woj. małopolskie) w ostatnich dniach listopada wzbogaciła się o nowy samochód służbowy. Seat Ateca z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów, został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W zestawie jest również nowoczesna łódź służbowa, którą policjanci otrzymają w późniejszym terminie wraz ze specjalną lawetą do przewozu łodzi. Auto w sezonie letnim będzie wykorzystywane przez policjantów z sezonowego posterunku nad jeziorem w Klimkówce.

Zmiany w oznakowaniu radiowozów planowane były od dłuższego czasu i stały się możliwe, kiedy 2 lutego 2022 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 3 stycznia 2022 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Zmiana ta, ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg

Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nowe radiowozy APRD
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.