Nela, Bieszczadka czy Podkarpatka? GDDKiA szuka imienia dla maszyny TBM

GDDKiA zaprasza do głosowania na "imię" dla maszyny TBM, która przez ostatnie tygodnie przemieszczała się po Polsce. Urządzenie wydrąży tunel na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. Na konkursowej liście pozostało sześć propozycji. Głosowanie potrwa do 16 grudnia.

Konkurs "Nazwij maszynę TBM" zorganizowany przez dyrekcję cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do 23 listopada br. spłynęło około 1500 zgłoszeń.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Specjalna komisja powołana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła listę sześciu nazw, które wybrano spośród prawie 350 nadesłanych propozycji. Znajdziemy na niej następujące propozycje:

  • Bieszczadka
  • Duża Mi
  • Karpatka
  • Nela
  • Podkarpatka
  • ViaKarpatka.
Po uwzględnieniu powtórzeń i zgłoszeń niekompletnych, otrzymaliśmy 348 unikalnych propozycji, które ocenione zostały przez komisję konkursową. W skład komisji wchodzili przedstawiciele GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury oraz wykonawcy (konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construction)

- poinformowała GDDKiA.

Kolejnym krokiem jest wybór jednej z sześciu propozycji, ale zadecydują o tym internauci. Głosowanie właśnie się rozpoczęło i potrwa do 16 grudnia. Nazwa, która uzbiera największą liczbę głosów zostanie ogłoszona oficjalnym "imieniem" maszyny TBM.

Zobacz wideo

Laureaci konkursu będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. Oprócz tego otrzymają zestaw upominków od GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji. 

Laureatami są osoby, których unikalne propozycje nazw trafiły do drugiego etapu konkursu organizowanego przez GDDKiA. W przypadku, gdy jedna nazwa została zaproponowana przez więcej niż jednego uczestnika, komisja konkursowa wyłoni laureata spośród tych uczestników w drodze losowania. Organizator konkursu skontaktuje się z laureatami drogą mailową.

Ankieta jest dostępna pod tym adresem. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.