Czy to Rosja? Nie, to tylko Bielsko-Biała. Kierowca, jadąc po chodniku, wiózł pieszego na masce (WIDEO)

Do zdarzenia doszło w zeszły poniedziałek (14.11) w Bielsku-Białej. Kierowca Audi wiózł na masce pieszego. Po chwili wjechał na chodnik i tam starał się zrzucić "pasażera na gapę".

Tego typu sytuacje kojarzone są głównie z Rosją. Tym razem jednak popis dali Polacy, a dokładnie mieszkańcy Bielska-Białej. Nagranie z tego niebezpiecznego i zarazem groteskowego zdarzenia opublikowano na kanale Bielskie drogi.

Widać na nim jak na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ul. Budowlanych (sic!) kierowca Audi, przewozi kurczowo trzymającego się maski pieszego. Kierowca po chwili wjechał na chodnik i tam próbował hamować, starając się tym samym zrzucić niechcianego gościa. Nie zdało mu się to jednak na wiele.

 

Niestety, nagranie pokazuje jedynie krótki wycinek z całego przebiegu zdarzenia. Jak donosi portal bielskiedrogi.pl, zgodnie z informacjami przekazanymi przez jednego ze świadków, pieszy miał posprzeczać się z prowadzącym Audi na przejściu dla pieszych. Kierowca postanowił nie kontynuować dyskusji i ruszył z miejsca. Przechodzień postanowił złapać się maski i ten sposób oboje dojechali w rejon skrzyżowania.

Nie wiadomo jednak, jak sprawa potoczyła się dalej. Zastanawiające jest także, czy kierowca rzeczywiście staranował pieszego, czy ten chwycił się maski, chcąc go w ten sposób zatrzymać. Tym jednak powinna zająć się policja, która przeanalizuje nagrania z miejskiego monitoringu. Z tego, co udało się nam ustalić, sprawa nie została jeszcze zgłoszona służbom.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie spokoju i nieuleganie negatywnym emocjom. Wszyscy uczestnicy ruchu, tak kierowcy, jak i piesi, powinni nauczyć się okazywania wzajemnego szacunku. W kwestii ruchu drogowego i przepisów to, co dobre dla innych, jest także dobre dla nas samych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.