Kontrola legalności ujawniła prawdę. BMW nie opuściło granicy w Dołhobyczowie

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Dołhobyczowie, zatrzymali na kierunku wyjazdowym z Polski luksusowe BMW. Kontrola pojazdu ujawniła, że samochód jest poszukiwany przez zagraniczne służby.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w swojej codziennej pracy ustalają m.in. legalność pochodzenia pojazdów, w których ludzie zamierzają przekroczyć granicę. W niedzielę 2 października mundurowi odzyskali podczas kontroli granicznej poszukiwane BMW X6 wyprodukowane w 2017 roku. SUV-em klasy premium, którego szacunkowa wartość wynosi 230 tys. zł, granicę Polski w Dołhobyczowie (woj. lubelskie) próbował przekroczyć 63-letni obywatel Ukrainy.

Strażnicy podczas prowadzonej kontroli zweryfikowali pochodzenie samochodu. Sprawdzenie w bazach danych pozwoliło ustalić, że BMW figuruje jako utracone na terytorium Andory i jest poszukiwane przez tamtejsze organy ścigania. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka, a BMW X6 zabezpieczono do dalszych czynności.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami, różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 8 mln zł.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skradziony Mercedes-AMG GLC odzyskany przez policję
Więcej o: