SUV o piekielnej mocy 707 koni odnalazł się w Polsce. Auta szukali Niemcy

Legitymujący się mocą 707 koni mechanicznych Jeep Grand Cherokee Trackhawk, którego skradziono na terytorium Niemiec, został odzyskany przez polskich policjantów.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk to terenówka z osiągami supersamochodu. Model ten ma absurdalnie wysoką moc rozwijaną przez benzynowy silnik V8 HEMI o pojemności 6.2 litra, który dodatkowo wspierany jest przez kompresor. Jednostka wytwarza maksymalną moc 707 KM i 875 Nm momentu obrotowego, która trafia na wszystkie cztery koła poprzez 8-stopniowę automatyczną skrzynię biegów.

Pojazd ten jest najgłośniejszym i jednocześnie najszybszym modelem marki Jeep w historii. SUV ważący 2,5 tony od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,7 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 290 km/h. Auto sprint na 400 metrów pokonuje w 11,6 sekundy, a kiedy zajdzie potrzeba holowania czegoś ciężkiego, pociągnie przyczepę o masie 3,5 tony.

Takiego właśnie piekielnego SUV-a marki Jeep, który był produkowany w latach 2017-2021, odzyskali polscy policjanci. Mundurowi z powiatu wejherowskiego (woj. pomorskie) dzięki współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji w Warszawie wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Łęczycach oraz w Luzinie, znaleźli i zabezpieczyli pojazd skradziony na terytorium Niemiec.

Auto o szacunkowej wartości prawie pół miliona złotych zlokalizowano na jednym z parkingów w rejonie miejscowości Strzebielino. Jeep został przez funkcjonariuszy sprawdzony i zabezpieczony do sprawy. Następnie w pobliskiej miejscowości podczas kontroli drogowej zatrzymany został 54-latek mający związek ze sprawą. Mężczyznę doprowadzono do wejherowskiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Wobec zatrzymanego zastosowano areszt na 3 miesiące.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jaki jest nowy Renault Megane E-Tech?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.