Cudzoziemka próbowała wyjechać z Polski poszukiwanym Volkswagenem

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola nie pozwolili cudzoziemce na wyjazd z Polski Volkswagenem Touaregiem. Kontrola pojazdu ujawniła ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w niedzielę 25 września zabezpieczyli podczas kontroli granicznej SUV-a o szacunkowej wartości 250 tys. zł. Volkswagenem Touaregiem wyprodukowanym w 2018 roku przejście graniczne w Terespolu próbowała przekroczyć obywatelka Białorusi. 45-latka podróżująca potężnym SUV-em niemieckiej marki przemieszczała się na kierunku wyjazdowym z Polski.

Funkcjonariusze prześwietlili samochód pod kątem legalności pochodzenia. Sprawdzenie auta w międzynarodowych bazach policyjnych pozwoliło ustalić, że auto zostało skradzione na terytorium Hiszpanii i jest od blisko dwóch miesięcy poszukiwane przez tamtejsze organy ścigania.

Podczas prowadzonej kontroli granicznej, strażnicy ujawnili w pojeździe ślady ingerencji w pole numeryczne VIN. Auto zostało zabezpieczone, a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą już policjanci z Terespola, którym przekazano obywatelkę Białorusi oraz Touarega.

Skradziony Mercedes odzyskany przez policjęPolicjanci odzyskali sportowego SUV-a. Auto ukryto w sąsiednim województwie

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami, różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 7,5 mln zł.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skradziony Mercedes-AMG GLC odzyskany przez policję
Więcej o: