Czeska policja ma nowy bat na piratów drogowych. Odebrali szybkie kombi od BMW

Piraci drogowi w Czechach nie będą mieć łatwego życia. Tamtejsza policja uzbroiła się w nowe radiowozy. W ręce funkcjonariuszy trafiło dziesięć sztuk BMW 540i xDrive Touring - a to dopiero początek zapowiadanych dostaw.

Czeska policja postanowiła mocno odświeżyć swoją flotę. Jak zwykle padło nad praktyczne samochody o nadwoziu kombi, ale tym razem nie jest to Skoda, Hyundai czy Kia. Tamtejsze władzy postawiły na niemieckiego producenta, który dostarczy łącznie 70 egzemplarzy BMW 540i xDrive Touring.

Funkcjonariusze policji drogowej otrzymują specjalnie wyposażone pojazdy o najlepszych właściwościach jezdnych oraz wysokim poziomie bezpieczeństwa czynnego i biernego, co jest standardem w marce BMW. Wierzę, że nowe pojazdy przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na naszych autostradach

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybkie kombi będą wykorzystywane przez policję do patrolowania autostrad. Większość samochodów będzie jeździć w kontrastującym oznakowaniu, ale część floty będzie pracować jako nieoznakowane radiowozy służące do pościgów z dużymi prędkościami. Na początek pojawi się pięć takich samochodów na czeskich autostradach.

Zobacz wideo

BMW 540i xDrive Touring skrywa pod maską 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik o mocy 333 KM. Jednostka rozwija 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej, automatycznej skrzyni biegów. Wszystkie egzemplarze BMW przeszły szereg modyfikacji, żeby przystosować je do służby w policji. Na liście wyposażenia pojawiło się dodatkowe oświetlenie, syreny i systemy kamer.

Nowe oznakowanie radiowozów polskiej policjiNowe radiowozy w pełnej krasie. Są jak choinki, mają po 30 LED-ów

Więcej o: