Kradli samochodowe koła. Nocna akcja zakończyła się wpadką

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odkręcali koła z cudzych samochodów. Obaj odpowiedzą za przestępstwo kradzieży, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Właściciele samochodów parkowanych pod blokami nie mogą spać spokojnie. Złodzieje pod osłoną nocy potrafią włamywać się do pojazdów, wycinać z nich katalizatory lub odkręcać koła. Do takich incydentów dochodzi na terenie całej Polski. Widok o poranku samochodów stojących na cegłach jest na miejskich osiedlach dość powszechny.

Policjanci z województwa łódzkiego poinformowali o złapaniu dwóch złodziei kół samochodowych. W sobotę 18 czerwca po godzinie 2:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów osiedlowych w rejonie ulicy Kostromskiej doszło do kradzieży kół z pojazdu marki Suzuki. Na miejsce została wysłana jednostka policji.

Skradzione Audi A6Cudze auto wywiózł lawetą i demontował na części

Jak czytamy w komunikacie prasowym, funkcjonariusze poszukujący sprawców kradzieży, zauważyli Audi A6 Avant z przyciemnionymi szybami, którego kierowca na widok radiowozu z dużą prędkością zaczął się oddalać. Mundurowi ruszyli w pościg za pojazdem i już po chwili dokonali zatrzymania.

Mężczyzna kierujący samochodem był zdenerwowany. Po sprawdzeniu wnętrza pojazdu okazało się co może być powodem takiego zachowania. W bagażniku oraz na tylnych siedzeniach transportowane były 4 komplety kół od pojazdów różnych marek. Audi prowadził 37-latek, a pasażerem był 27-latek. Mężczyźni mieli brudne ubrania oraz dłonie. Pod siedzeniami znajdowały się narzędzia do odkręcania kół. Ponadto na samochodzie znajdowały się tablice rejestracyjne, które pochodziły z kradzieży, a nalepka na szybie była zasłonięta.

Mieszkańcy powiatu zgierskiego zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane koła zostały zwrócone właścicielom. Zostały odkręcone z aut marek: Suzuki, Skoda, Kia oraz Audi.

Zobacz wideo
Więcej o: