Brak popularnej funkcji w niektórych samochodach BMW. Winne półprzewodniki

Klienci kupujący nowe BMW mogą się mocno rozczarować. W niektórych samochodach nie będzie dostępna funkcja Apple CarPlay i Android Auto. Wszystko z powodu globalnych problemów z dostępnością półprzewodników.

Według informacji przekazanych przez Automotive News, niektóre samochody BMW wyprodukowane od początku 2022 roku są niekompatybilne z popularnymi funkcjami pozwalającymi na podłączenie smartfona – Apple CarPlay i Android Auto.

Więcej informacji na temat branży motoryzacyjnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Wszystko dlatego, że BMW zdecydowało się nabyć procesory od alternatywnego dostawcy. Miały zapewniać identyczną funkcjonalność jak dotychczasowe rozwiązania. Okazało się jednak, że Apple i Google nie certyfikowały jeszcze tych podzespołów.

BMW serii 7 elektryczne i spalinowe w takiej samej cenie w KanadzieBMW serii 7 w wersji elektrycznej i spalinowej w takiej samej cenie. Tak powinien wyglądać wybór

W związku z powyższym, obecnie nie ma możliwości włączenia tych funkcji w samochodach. BMW poinformowało, że spodziewa się szybkiego procesu zakończenia certyfikacji, a funkcje będą dostępne wraz z nowym oprogramowaniem, które można zainstalować zdalnie. Cały proces ma potrwać „najpóźniej do czerwca".

Zobacz wideo

Problem z alternatywnymi mikroprocesorami dotyczy wybranej partii produkcyjnej. Nie mamy informacji, czy takie samochody trafią do Polski, ale zachodnie źródła podają, że problem dotyczy aut dostarczanych do USA, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji. Inne źródła sugerują, że dotyczy wyłącznie egzemplarzy, których specyfikacja jest oznaczona kodem 6P1.

Więcej o: