BMW serii 7 w wersji elektrycznej i spalinowej w takiej samej cenie. Tak powinien wyglądać wybór

W Kanadzie nowe BMW serii 7 w odmianie elektrycznej i spalinowej jest w takiej samej cenie. To klient powinien wybrać co mu bardziej odpowiada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Samochody elektryczne są bardzo mocno promowane. Problem jednak jest taki, że jeśli mamy ten sam model w wersji elektrycznej i spalinowej, to większość wybierze w tej drugiej, bo będzie tańsza. W Kanadzie nowe BMW serii 7 ma zupełnie inną sytuację.

Zobacz wideo Luksusowe BMW X6 odzyskane po kilku godzinach od kradzieży

BMW Canada z jednej strony ułatwiło zadanie przyszłym klientom serii 7, a z drugiej strony utrudniło. Wcześniej, jeśli klient nie był pewien czy chce wersję elektryczną czy spalinową to decydowała cena. W sytuacji, gdy ten sam model kosztuje tyle samo to kupujący ma problem. Woli ekologię czy może szybkie tankowanie i zasięg?

BMW i7 xDrive60 oraz 760i xDrive kosztują 147.000 dolarów kanadyjskich. Jest to niespotykana praktyka w innych miejscach na świecie, gdyż to samochody elektryczne są droższe od tych ze zwykłym napędem.

To może pomoże im specyfikacja? i7 xDrive60 dysponuje dwoma silnikami o łącznej mocy 543 KM i 745 Nm momentu obrotowego. Z kolei 760i xDrive napędzany jest silnikiem 4.4 L V8 z turbodoładowaniem i łagodną hybrydą, który w sumie wytwarza dokładnie tyle samo koni, czyli 543 KM, ale ma nieco wyższy moment obrotowy – 750 Nm. Spalinowa odmiana potrzebuje 4,2 s., aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h, natomiast elektryk zbiera się trochę dłużej – 4,5 s.

Te dwie luksusowe limuzyny wyróżniają się wizualnie dzięki specjalnym zestawom nadwozia. i7 ma niebieskie akcenty, podczas gdy seria 7 z klasycznym napędem wygląda bardziej agresywnie na zdjęciach dzięki pakietowi M z większymi wlotami i poczwórnymi rurami wydechowymi. Warto zwrócić uwagę, że istnieje również opcjonalny pakiet M Sport dla i7, który jeszcze bardziej zbliża je pod względem stylizacji.

Zatem problem wyboru jest spory. Całe szczęście nas w Polsce on nie dotyczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.