Z Porsche na biwak? Tak, a namiot założysz na dach

Porsche ma nową propozycję spędzania wolnego czasu. Biwak w wynajętym Taycan Turbo S Cross Turismo z namiotem dachowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zbliża się lato, więc entuzjaści biwakowania zacierają ręce. Porsche ma dla nich specjalną ofertę, organizując trzydniowe wycieczki do regionu Schwarzwaldu i Renu-Hesji w wynajętym Taycan Turbo S Cross Turismo, który jest wyposażony w namiot montowany na dachu.

Zobacz wideo Porsche Taycan - samochód wyjątkowy, nowatorski i przełomowy? Sprawdzamy, czy tak jest naprawdę

Koszt takiej atrakcji to 2490 euro od osoby i co najważniejsze, nie jest wymagane posiadanie własnego Porsche. Cena obejmuje również transfer z/na lotnisko lub centrum Stuttgartu, namiot na dachu z kocami, poduszkami i sprzętem zewnętrznym, wszystkie posiłki (dwa śniadania, trzy obiady, dwie kolacje) i oczywiście kluczyki do samochodu. Całość trwa trzy dni i dwie noce.

Na stronie oferty można przeczytać, że Roof Tent Experience jest podzielony na dwie trzydniowe wycieczki. Pierwszy znajduje się w regionie Schwarzwaldu, gdzie będzie okazja jeździć elektrycznym crossoverem po krętych drogach. Uczestnicy będą cieszyć się przyrodą z mnóstwem zajęć rekreacyjnych, w tym wędrówkami szlakami pieszymi, korzystać z e-roweru czy grillowaniem przy ognisku. Nocleg zagwarantowany jest w namiocie na dachu (dwie osoby na samochód).

Wycieczka Ren-Hesja brzmi nieco bardziej atrakcyjnie dla miłośników wina. Harmonogram obejmuje posiłki od szefa kuchni z gwiazdką Michelin, degustację wina oraz przejażdżkę z przewodnikiem po Niemieckim Szlaku Wina z zakulisowym spojrzeniem na produkcję wina musującego. Poza tym reszta wygląda jak w powyższej ofercie.

Co do samego samochodu, to Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo jest wyposażony w akumulator o pojemności 93,4 kWh, a dwa silniki elektryczne wytwarzają 625 KM mocy lub 761 KM w trybie overboost. Taka moc wystarczy, aby rozpędzić crossovera z napędem na wszystkie koła od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, zanim osiągnie prędkość maksymalną 260 km/h.

Porsche oczywiście podało terminy: dostępne są dwa terminy podróży do Schwarzwaldu (17-19 maja i 6-8 września 2022) oraz jeden na wycieczkę Ren-Hesja (31 maja - 2 czerwca 2022 r.).

Każda grupa ma mieć maksymalnie ośmiu uczestników, więc liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.