Ford Fiesta w tej wersji kończy karierę. Produkcja trwała 46 lat

Trzydrzwiowa wersja Forda Fiesty znika z rynku po 46 latach. Latem tego roku wyjadą z fabryki ostatnie egzemplarze miejskiego modelu z jedną parą drzwi. Mały Ford przeżył większość rynkowych rywali.

Rzecznik niemieckiego oddziału Forda potwierdził w rozmowie z mediami zakończenie produkcji Fiesty w trzydrzwiowej wersji nadwozia. Marka zamierza ograniczyć gamę modelową, co pozwoli ulepszyć i przyspieszyć dostawy samochodów w obliczu problemów z dostępnością wielu podzespołów.

Więcej informacji na temat rynku samochodowego znajdziesz na stronie Gazeta.pl

To główny powód, dlaczego mniej popularny wariant miejskiego modelu został usunięty z oferty. To oznacza, że z oferty Forda znika również usportowiona Fiesta ST w takim wydaniu, ale na szczęście samochód przetrwa w pięciodrzwiowym wariancie.

Zobacz wideo

Ford Fiesta przeszedł niedawno delikatny lifting związany z wprowadzeniem rocznika modelowego 2022, ale wyniki sprzedaży nie są optymistyczne. Przez pierwsze dwa miesiące sprzedaż spadła dość mocno – tylko 7608 sprzedanych egzemplarzy w porównaniu z 19 844 egzemplarzy w ubiegłym roku. Na dotychczasowy wynik trzeba wziąć delikatną poprawkę związaną z problemami z łańcuchem dostaw.

Przez najbliższe lata model będzie nadal produkowany w niemieckiej Kolonii, gdzie za jakiś czas ruszy produkcja elektrycznych modeli zaprojektowanych na platformie MEB udostępnionej przez Volkswagena.

Aktualizacja dla Fiesty w roczniku modelowym 2022 wprowadziła reflektory LED w standardzie oraz matrycowe reflektory LED dostępne w wyższych wersjach wyposażenia. Delikatnie zmieniono osłonę chłodnicy oraz powiększono wloty powietrza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.