Śnieg, letnie opony i napęd na tył. 19-latek poobijał nie tylko BMW

Gwałtownie pogarszające się warunki na drogach stwarzają zagrożenia, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka to sygnały do zachowania szczególnej ostrożności. W takich warunkach przydają się opony dostosowane do sezonu.

Wiosenne opady śniegu potrafią uprzykrzyć życie kierowcom. Trzeba dobrze oczyścić nadwozie z zalegającego śniegu i lodu przed wyjazdem na drogę, zachować większą czujność na jezdniach niż zwykle i być nieustannie przygotowanym do hamowania. Na śliskiej nawierzchni zatrzymanie auta jest trudniejsze ze względu na gorszą przyczepność.

Im lepsze opony adekwatne do sezonu, tym zwiększa się pewność jazdy. Pewien 19-latek ze Śląska niestety zbyt wcześnie poczuł wiosnę i wyjechał na publiczne drogi BMW niedostosowanym odpowiednio do jazdy. Letnie ogumienie nie poradziło sobie na śliskiej jezdni. W pierwszy dzień kwietnia, kiedy w wielu regionach Polski intensywnie padał śnieg, młody człowiek zaliczył kolizję w Pszczynie na ulicy Kopernika.

O tym zdarzeniu poinformowali policjanci ze śląskiej drogówki. Mundurowi zostali wezwani na miejsce, gdzie doszło do staranowania osobowym autem ceglanego murku ogrodzeniowego przy chodniku. Policjanci po otrzymaniu kluczowych wskazówek od świadków, ruszyli tropem sprawcy. Po dotarciu do mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który był odpowiedzialny za to zdarzenie, funkcjonariusze sprawdzili także samochód.

Wyszło na jaw, że BMW serii 3, którym nastolatek dokonał szkód w przestrzeni publicznej, nie powinno w ogóle wyjechać na drogę. Samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a widniejące na pojeździe tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu. Policjanci ukarali 19-latka mandatami w łącznej wysokości 5100 złotych. Dodatkowo nastolatek za jazdę bez ubezpieczenia OC będzie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.