Salon samochodowy w Chinach odwołany. Nie ma nowej daty

Targi motoryzacyjne w Chinach zostały przesunięte. Nie podano jednak nowej, ewentualnej daty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chiny to największy krajowy rynek samochodowy na świecie. Wielu producentów przygotowuje swoje modele tylko dla tego kraju. Nic więc dziwnego, że targi motoryzacyjne w Chinach przyciągały duże zainteresowanie.

Zobacz wideo Czwarta generacja Skody Octavii podbija Chiny. Jaką ma przewagę?

Pekin Motor Show miało odbyć się w tym miesiącu. Jednak wzrost chorych na COVID-19 już w marcu sugerował, że organizatorzy mogą przełożyć to wydarzenie. Jak przypuszczano, tak się stało. Teraz oficjalnie wiadomo, że w kwietniu nie odbędzie się salon samochodowy.

Targi w Pekinie odbywają się naprzemiennie z targami w Szanghaju. Już podczas pandemii wydarzenie to się nie odbyło. Teraz dzieje się podobnie.

Jak na razie organizatorzy jedynie informują, że wydarzenie zostanie przesunięte, ale nie podano konkretnej daty. Mają zwracać szczególną uwagę na rozwój pandemii i dążyć do organizacji imprezy z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Jednak nic o ewentualnym okresie, kiedy może odbyć się Pekin Motor Show.

Z całą pewnością odwołanie tak dużej imprezy koliduje z planami wielu producentów. Audi miało tam pokazać A6 e-tron Avant. Natomiast chiński MG planowało zaprezentować elektrycznego hatchbacka. Również w chinach miało zadebiutować nowe BMW serii 7 z elektryczną odmianą i7.

W świetle wydarzeń, producenci będą musieli zweryfikować swoje plany. Możliwe, że będziemy musieli poczekać dłużej na debiuty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.