Pekin Auto Show się nie odbędzie w terminie? Wszystkiemu winny Covid

Ze względu na rosnące zachorowanie na Covid w Chinach pojawiają się głosy o odwołaniu targów motoryzacyjnych w Pekinie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chiny walczą z koronawirusem. W przeciągu ostatnich kilku tygodni rośnie liczba zachorowań na wariant Omikron. Z tego powodu pojawiają się głosy o przełożeniu targów motoryzacyjnych w Pekinie.

Zobacz wideo Co Polacy myślą o elektromobilności? Zbadaliśmy to, a raport omówimy z ekspertem z Toyota Motor Poland

Targi w Pekinie odbywają się co dwa lata, na zmianę z targami w Szanghaju. Ostatni raz odbyły się we wrześniu 2020 r. I o ile w zeszłym roku Szanghaj miał swoje targi, o tyle Pekin w tym roku może nie mieć ich w zaplanowanym przez siebie terminie.

Pierwotnie targi miały rozpocząć się 21 kwietnia, ale ze względu na koronawirusa pojawiają się głosy by przełożyć imprezę na czerwiec tego roku.

Na targach miały się odbyć premiery wielu producentów. Mercedes-Benz zapowiedział zaprezentowanie modelu EQS SUV, natomiast ich rywal BMW miał pokazać światu nową serię 7 z wariantem elektrycznym i7.

Audi natomiast chciało zaprezentować trzeci model z serii Audi Sphere. Podczas imprezy miał być też pokazany nowy koncepcyjny model Volkswagena – ID Aero15, a także aerodynamiczny sedan z zasięgiem 700 km.

W tym momencie nie ma potwierdzenia czy targi zostaną przełożone. Sprawa najprawdopodobniej rozwiąże się w przeciągu kilku najbliższych dni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.