Siemens pokaże technologie miast przyszłości na targach Intertraffic

Rozwiązania poświęcone inteligentnej mobilności zadebiutują na nadchodzących targach Intertraffic. Firma Yunex Traffic zaprezentuje tam rozwiązania oparte o technologię marki Siemens, które zapewnią bezpieczną i przyjazną dla środowiska mobilność.

Innowacyjne systemy, od zarządzania ruchem drogowym po zarządzanie tunelami i autostradami, pozwolą w dłuższej perspektywie uczynić wielkie miasta bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Dwadzieścia procent światowych emisji przypisuje się mobilności. Jeśli przyjrzymy się naszym miastom, trudno się temu dziwić. Korki uliczne i zanieczyszczenie powietrza są częścią codziennego życia w miastach na całym świecie. Stawiamy czoła tym niewygodnym faktom i opracowujemy rozwiązania, które minimalizują zanieczyszczenia pochodzące z ruchu drogowego, zwiększają bezpieczeństwo, a tym samym zachowują jakość życia w naszych miastach dla przyszłych pokoleń - mówi Markus Schlitt, Dyrektor Generalny Yunex Traffic.

W portfolio firmy znajdują się systemy do zarządzania ruchem międzymiastowym. Firma opracowała rozwiązanie Sitraffic Versatoll, które pozwala wprowadzić nowoczesny system poboru opłat oparty o technologię cyfrową i smartfony. Modułowy system Sitraffic Varia, a także oparty na BIM system Digital Twin pozwalają na efektywne zarządzanie tunelami i autostradami.

Więcej informacji na temat nowoczesnej mobilności znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Firma Yunex Traffic działa od lat na polskim rynku.  Spółka należąca do koncernu Siemens realizuje projekty z obszaru ITS w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych i tunelach w całej Polsce oraz zarządzając infrastrukturą techniczną.

Zobacz wideo

Na stoisku będą prezentowane najnowsze rozwiązania – sterowniki OBU2X i RSU2X oraz systemy aluminiowej sygnalizacji świetlnej "Alulight". Oprócz tego pojawi się nowa platforma Sitraffic Symphony, torująca drogę dla nowej generacji ekologicznego zarządzania ruchem. Kolejna nowość to Sitraffic Fusion - oparty na chmurze system do inteligentnego i adaptacyjnego sterowania ruchem.

Rozwiązania firmy Yunex Traffic będą prezentowane na stoisku 01.327 podczas nadchodzących targów Intertraffic. To jedno z największych spotkań branży rozwiązań dla dróg i miast w Europie. Odbędzie się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia 2022 roku w Amsterdamie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA