Kobieta w Lexusie chciała ominąć korek. Pojechała kładką dla pieszych

Kobieta prowadząca Lexusa uznała, że ominie korek wykorzystując kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerów. Na jej drodze stanęli piesi - nie pozwolili jej wjechać do parku, a na dodatek wszystko zarejestrowali na filmie.

Kilka dni temu w Tychach pewna właścicielka Lexusa na niemieckich tablicach rejestracyjnych próbowała "sprytnie" ominąć korek. Wykorzystała do tego chodnik, którym wjechała na kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów. Po drodze miała jeszcze w planach przejazd przez park. Dzięki temu skróciłaby drogę i nie musiałaby stać w korku.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednak na jej drodze stanął autor filmu opublikowanego na jednym z kanałów poruszających tematykę wykroczeń drogowych. Kobieta prosiła o zejście z drogi i umożliwienie przejazdu tłumacząc się, że pomyliła drogi. „Bo ja chciałam nawrócić, bo źle pojechałam" – tłumaczyła się.

Zobacz wideo

Nagrywający był jednak nieugięty, więc musiała zawrócić i zrezygnować z przejazdu skróconą drogą przez park. Zawróciła i znów przejechała przez kładkę. Ostatecznie zamiast zyskać na czasie, straciła kolejne minuty na zawracanie i stanie w korku.

Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach w całym kraju pojawią się dodatkowe patrole. Policjanci apelują do kierowców o rozważną i bezpieczną jazdęNowe mandaty przestraszyły kierowców. Jeździmy wolniej

Zarząd dróg poinformował w lokalnych mediach, że przejazd Lexusem po kładce nie naruszył jej konstrukcji. W związku z tym nie należy mieć obaw przed dalszym użytkowaniem tego przejścia.

 
Więcej o: