Elektryczny SUV z fotelami z salonu. Hyundai zapowiada model Seven

Hyundai właśnie zapowiedział model Seven. Będzie to duży, elektryczny SUV, który odważnie zajrzy do klasy premium. Póki co to model studyjny, zatem finalna koncepcja może wyglądać zupełnie inaczej. Ale póki co trzeba przyznać jedno - jest dobrobyt.

Hyundai Seven to nowy model koncepcyjny koreańskiego producenta. Dużo szkła, LED-ów (bardzo dużo szkła i LED-ów), a w kabinie fotele które wyglądają bardziej jak wygodne, futurystyczne krzesła do salonu, a nie siedzenia samochodowe.

Zobacz wideo Hyundai Ioniq 5 - testujemy auto nie z tego świata

Hyundai Seven conceptHyundai Seven concept Hyundai

Jeszcze kombi, czy już SUV?

Widać, że projektantom przyświecała jedna myśl - jak najwięcej luksusowej przestrzeni. Model Seven wygląda jak podniesione kanciaste kombi, dzięki czemu kabina sprawia wrażenie naprawdę ogromnej. Auto bazuje na modułowej platformie E-GMP i ma aż 3,2 metra rozstawu osi (IONIQ 5 ma równe 3 metry). Zatem owszem, będzie przestronnie.

Mocno przeszklone nadwozie (o ile przód i boki mogą przejść do modelu seryjnego, tak panoramiczna tylne szyba raczej nie bardzo) zaskakuje brakiem słupka B i drzwiami otwieranymi jak w Rolls-Royce - tylne otwierają się "pod wiatr".

Hyundai Seven conceptHyundai Seven concept Hyundai

Hyundai Seven conceptHyundai Seven concept Hyundai

Salon na kołach

We wnętrzu zastosowano takie materiały jak drewno bambusowe, naturalne tworzywa i takie filtry powietrza, jakie stosuje się w samolotach. Dzięki temu powietrze w kabinie ma być czyste i "zdrowe".

Hyundai Seven ma korzystać z tych samych rozwiązań napędowych co IONIQ 5. Mówimy zatem o 800-woltowej architekturze, która pozwoli na korzystanie z ładowarek o mocy 350 kW. Zasięg ma wynosić ponad 480 kilometrów, a czas ładowania od 20 do 80 proc. ma zmieścić się w - uwaga - 20 minutach. Problemem (przynajmniej w Polsce) może być jednak ograniczona dostępność tak szybkich ładowarek. U nas mamy zaledwie trzy.

Hyundai Seven conceptHyundai Seven concept Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.