E-Maluch już gotowy. Elektryczny Fiat 126p ma już zielone tablice i wyjeżdża na drogi

Maluch swego czasu był nieodzownym elementem polskich dróg. Teraz można spotkać go rzadziej, ale nadal posiada rzeszę fanów. Jeden z nich przystosował go do standardów XXI wieku.

Fiat 126p w wersji elektrycznej? Czemu nie! Poczciwy Maluch zderzył się z wieloma fanami tunningu. Jedne projekty były lepsze, inne gorsze. Trzeba przyznać, że dzisiejszy bohater wybija się na tle wszystkich pozostałych entuzjastów tego małego auta.

Zobacz wideo Fiat 500 - miejskie auto o retro wyglądzie [RECENZJA]

Radosław Pawlaczyk stworzył konwersję klasycznego Malucha na E-Malucha, czyli krótko mówiąc na elektryczną odmianę małego Fiata. Na swoim kanale na portalu YouTube można prześledzić cały proces tworzenia tego elektryka, a co za tym idzie tańszej w użytkowaniu odmiany pojazdu:

 

Również na portalu Facebook na profilu E-Maluch z Głuszycy można śledzić jak rozwija się projekt. Ostatnio np. elektryczny Maluch otrzymał zielone tablice rejestracyjne, dzięki czemu E-Malucha można już zobaczyć na polskich drogach. Twórca oczywiście pochwalił się tym dokonaniem na profilu:

Pan Radosław Pawlaczyk miał proste założenia – modyfikacja jego pojazdu miała nie przekroczyć 5 tys. zł, czego nie udało mu się zrealizować, gdyż koszty modyfikacji osiągnęły pułap 6 tys. zł. Drugie kryterium zakładało wykorzystanie jedynie części pochodzących z naszego kraju. Oczywiście w miarę możliwości.

W efekcie zmian, E-Maluch dysponuje mocą 15 KM pochodzącej z silnika z pompy hydraulicznej. Pozwala to rozpędzić się autu do 70 km/h. Pojazd jest w stanie przejechać od 100 do 200 km, a jego naładowanie trwa około 2,5 h. Waga zmodyfikowanego „Malucha" wynosi 720 kg.

Auto zdobywa wiele nagród na zlotach. Całą historię można prześledzić na profilach E-Maluch z Głuszycy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA