Najmniejsze BMW pojawiło się na aukcji dla tych, którzy chcą cofnąć się w czasie

Współczesne auta są duże, ciężkie, zajmują sporo miejsca i stwarzają sporo problemów. BMW, które trafiło na aukcje może być dosyć ciekawym rozwiązaniem na zatłoczone miasta.

Jednym z najmniejszych BMW w historii była Isetta. Mały, dwuosobowy pojazd, który powstał na licencji od firmy Iso. Włoska marka zaprezentowała model na targach w Genewie w 1954 r.

Na aukcji Bring A Trailer znaleźć można Isettę 300 z 1959 roku. Obecnie jej cena to 20.000 dolarów. Auto pomalowane jest na seledynowy kolor. Dodatkami są chromowane zderzaki, tylny bagażnik, szary, składany szyberdach i lusterko boczne po stronie kierowcy.

BMW Isetta 300 z 1959 r.BMW Isetta 300 z 1959 r. Bring A Trailer

Biorąc pod uwagę wiek auta, nie jest zaskoczeniem, że jest w niektórych miejscach lekko zniszczone. Odpryski na lakierze i wgniecenia są najbardziej widoczne. Auto stoi na 10-calowych felgach z kołpakami BMW. Na przednich kołach założone są opony Camac BN 313, na tyle natomiast Michelin XZX. Na przedzie znalazły się hamulce bębnowe.

We wnętrzu uświadczymy kanapę, która została na nowo obszyta szarą tapicerką i zmienioną wykładzinę. Do tego znajdziemy tam również półkę na pakunki, kieszeń na mapę i dwie osłony przeciwsłoneczne. Licznik pokazuje 26.000 km.

Pod przysłowiową maską znalazł się silnik o pojemności 298 cm3, który przekazuje moc na tylne koła za pomocą 4-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.