Nadjeżdża nowa luksusowa Toyota Highlander! Nowoczesny design i niesamowite wnętrze

Toyota Highlander w nowej odsłonie to duży siedmioosobowy SUV o napędzie hybrydowym, który łączy dobre osiągi z niskim poziomem emisji. Zachwycić może też wnętrzem. Czy zyska sobie wielu fanów w Polsce?

Toyota Highlander w nowej odsłonie zadebiutuje w Polsce

Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Polsce na początku 2021 r. Jej pojawienie się na europejskich rynkach będzie swego rodzaju eksperymentem: oczywiście na rynku dużych SUV-ów poszukuje się już aut, które będą z nią rywalizować o klienta, ale jest to auto zaprojektowane raczej według amerykańskich gustów. To właśnie w USA Toyota Highlander Hybrid okazała się być jednym ze sprzedażowych hitów z liczbą bez 240 tys. sprzedanych egzemplarzy. Jako piętnasty spośród najlepiej sprzedających się samochodów, przegrała w swojej klasie tylko z Jeepem Grand Cherokee. Jak będzie w Polsce i Europie? Wydaje się, że kuszący może być właśnie hybrydowy charakter napędu, który ma być udanym kompromisem pomiędzy mocą a niską emisyjnością.

Zobacz wideo

TOYOTY W DOBRYCH CENACH. ZACZĘŁA SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ

Toyota Highlander Hybrid - najważniejsze cechy i zalety

Toyota Highlander jest samochodem produkowanym przez japońską markę od 2000 r. Niezmiennie odznacza się rozmiarami (prawie 5 m długości), ale wersja z napędem hybrydowym wprowadza bardzo daleko idące zmiany. Co czeka na potencjalnych nabywców Toyoty Highlander Hybrid w zakresie poszczególnych parametrów samochodu?

  • nadwozie: nowa Toyota Highlander Hybrid to samochód o nadwoziu o długości 4950 mm. SUV-a zbudowano na platformie GA-K; dzięki inteligentnemu napędowi AWD auto ma dużą przyczepność, stabilność i możliwość uciągu przyczepy ważącej nawet 2 tony. Marka szczyci się tym, że opływowość i dynamika podwozia SUV-a klasy premium łączy się z możliwościami auta terenowego 4x4 
  • wnętrze: postawiono również na wysokiej klasy wykończenie wnętrza utrzymanego w czarnej lub grafitowej tonacji; w środku zadbano o bardzo skuteczne wyciszenie i obecność dużej ilości schowków, które mogą być przydatne podczas dłuższej jazdy. Do tego wyposażono Toyotę Highlander Hybrid w wentylowane fotele, wejścia USB i ekran dotykowy na konsoli generalnej o przekątnej 12,3 cala. Pojemność bagażnika to 658 l z opcjonalnym powiększeniem poprzez złożenie dwóch rzędów siedzeń aż do 1909 l.  
  • napęd hybrydowy: w przypadku nowej Toyoty Highlander mówimy o napędzie hybrydowym czwartej generacji. Składa się z silnika benzynowego 2,5 l i dwóch silników-generatorów, z którymi współpracuje silnik elektryczny. Całkowitą moc napędu szacuje się na 244 KM przy zużyciu paliwa do 6,6 l /100 km
  • bezpieczeństwo: Toyoty Highlander jest samochodem zaprojektowanym z myślą o bezpieczeństwie podróżujących. Nie zabrakło różnych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, wśród których trzeba wymienić choćby: układ wczesnego reagowania na ryzyko zderzenia (PCS), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), ale też system rozpoznawania znaków drogowych (RA) i asystent utrzymania pasa (LTA).

TOYOTY W DOBRYCH CENACH. ZACZĘŁA SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ

Toyota Highlander Polska - jakie ceny?

W Stanach Zjednoczonych ceny samochodu zaczynały się od 34,6 tys. dolarów. Ile będzie musiała zapłacić za Toyotę Highlander polska grupa osób chętnych na ten samochód? Auto będzie sprzedawane w dwóch wersjach:

  • Prestige za 231 900 zł
  • Executive za 267 900 zł 

Przygotowano również kilka wariantów pakietów wyposażenia dodatkowego dla obu wersji. Zapłacimy za nie od 900 do nawet 20 000 zł. 

TOYOTY W DOBRYCH CENACH. ZACZĘŁA SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ

Toyota Highlander: opinie. Jakie szanse ma w Polsce?

Trudno dyskutować o tym, czy cena jest adekwatna do możliwości dawanych przez nową Toyotę Highlander, czy też nie. Z pewnością tylko część osób będzie widziała potrzebę zakupu tak potężnego SUV-a, który jest charakterystyczny raczej dla gustu klienta ze Stanów Zjednoczonych. Z pewnością sam design samochodu nie budzi dużych kontrowersji, wyposażenie wewnętrzne może się podobać. Z kim może konkurować Toyota Highlander Hybrid? Pojawiają się opinie, że chodzi przede wszystkim o Kię Sorento, i Forda Explorera, ale są to auta bardzo różniące się ceną. Możliwe więc, że nowa Toyota podejmie konkurencję z mniejszymi SUV-ami o cenie bliskiej 200 tys. złotych lub części dużych aut klasy premium. 

TOYOTY W DOBRYCH CENACH. ZACZĘŁA SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.